Հիշե՛ք Խաչատուրովի մասին, միայն այդպես կարող եք վերականգնել մեր բանակի փառքն ու հզորությունը. վստահ եմ՝ հասկանում եք՝ ինչի մասին եմ խոսում. Մելիք-Շահնազարյան
07/07/2023 12:49
Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
«Նախօրեին մի շարք զինվորականների գեներալի կոչում է շնորհվել։ Պետք է անկեղծ ասեմ՝ ես չգիտեմ՝՝ այդ նոր գեներալներից ով ինչ արժանիք ունի, ինչպես է ծառայում, ինչ արժեքների է դավանում։ Ավելի ճիշտ՝ գրեթե չգիտեմ։ Համացանցում այսօր որոշ կարծիքներ ու մեկնաբանություններ կարդացի։ Մարդիկ հաշտ չեն մեր հրամանատարների հետ։ Ցավալի է, բայց այդպես է։ Իսկ ավելի ցավալին այն է, որ տեղ ունեն անհաշտ լինելու։
Բայցևայնպես, ուզում եմ բարի ծառայություն մաղթել մեր բանակի հրամանատարներին ու զինվորներին։ Բարի ծառայություն մաղթել ու նաև մաղթել լինել իսկական գեներալ։ Այնպիսին, ինչպիսին Գրիգորի Խաչատուրովն է։ Լինել իսկական գեներալ ու հիշել իսկական գեներալի մասին։ Հավատացե՛ք, պարոնա՛յք սպաներ, միայն այդպես դուք կարող եք արժանանալ Հայոց Բանակի գեներալի բարձր կոչմանը։ Խոսքս ոչ թե հրամանագրի, այլ իրական արժանիքի մասին է։
Հիշե՛ք Խաչատուրովի մասին։ Միայն այդպես կարող եք վերականգնել մեր բանակի փառքն ու հզորությունը։ Վստահ եմ՝ հասկանում եք՝ ինչի մասին եմ խոսում։

Помните о Хачатурове, только так вы можете восстановить славу и мощь нашей армии – Грант Мелик-Шахназарян
07/07/2023 14:11
Политолог Грант Мелик-Шахназарян написал на своей странице в Facebook:
«Накануне ряду военных было присвоено звание генерала. Должен сказать честно, что я не знаю, кто и какие достоинства имеет из этих новых генералов, как служит, каким ценностям привержен. А точнее, почти не знаю. Прочитал сегодня в социальной сети некоторые мнения и комментарии. Люди недружны с нашими командирами. Прискорбно, но факт. А печальнее всего то, что у них есть повод относится к ним неприязненно.
Но вместе с тем, хочу оказать поддержку командирам и солдатам нашей армии. Пожелать им доброй службы и также быть настоящим генералом. Таким, как Григорий Хачатуров. Быть настоящим генералом и помнить о настоящем генерале. Поверьте, господа офицеры, только так вы можете удостоится высокого звания генерала Армянской Армии. Речь идет не об указе, а о настоящем достоинстве.
Помните о Хачатурове! Только так вы можете восстановить славу и мощь нашей армии. Уверен, понимаете, о чем я говорю.