Թե ինչի կհանգեցնի ՀԱՊԿ-ից դուրս գալը՝ գաղտնիք է. ԳՇ պետ (Տեսանյութ)
Հայաստանը դեռևս ՀԱՊԿ-ից դուրս չի եկել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը։
«Իսկ թե ինչի կհանգեցնի ՀԱՊԿ-ից դուրս գալը՝ այդ հարցը գաղտնիք է»,- նշեց նա։
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ազգային ժողովում հայտարարել էր, որ «ՀԱՊԿ-ի հետ հարաբերությունները դե ֆակտո սառեցրել ենք, և եթե այս գործընթացը շարունակվի, դե յուրե էլ պետք է սառեցնենք»։
«ՀԱՊԿ-ը, ի հեճուկս սեփական պարտավորությունների, որ պետք է ապահովեր ՀՀ անվտանգության նկատմամբ համարժեք դիրքորոշում և պատասխան, անում է ուղիղ հակառակը»,- ասել էր վարչապետը։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էլ լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ «ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու որոշում կայացված չէ, բայց որևիցե մեկը չի բացառում»։

Начальник Генерального штаба: К чему приведет выход из ОДКБ – секрет (Видео)
Армения пока не вышла из ОДКБ, об этом в беседе с журналистами заявил начальник Генерального штаба ВС Республики Армения Эдвард Асрян.
"Что касается того, к чему приведет выход из ОДКБ, этот вопрос содержит секрет", - сказал он.
Напомним, премьер-министр Никол Пашинян заявил в Национальном Собрании, что "мы де-факто заморозили членство в ОДКБ, и если этот процесс продолжится, мы должны де-юре заморозить".
«ОДКБ, несмотря на свои обязательства по обеспечению адекватной позиции и реагирования на безопасность Армении, делает прямо противоположное»,- заявлял Пашинян.
Спикер НС Ален Симонян в беседе с журналистами заявлял, что "решение о выходе из ОДКБ не принято, но никто не исключет".