«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց»-ի տնօրենն ազատվել է աշխատանքից. ԲՏԱՆ-ից պատճառների մասին չեն խոսում
29/03/2024 14:05
«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ» ցանց ՓԲԸ տնօրեն Մուշեղ Միլիտոնյանն ազատվել է աշխատանքից, Aysor.am-ին ասաց ԲՏԱ նախարարի մամուլի խոսնակ Լուսինե Մովսիսյանը։
«Պարոն Միլիտոնյանն աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել, այն ընդունվել է»,-ավելացրեց  նա։
Թե աշխատանքից ազատման պատճառը որն է՝ մամուլի խոսնակը չասաց՝ նշելով, որ պատճառներից տեղյակ չէ։
Նշենք, որ Մուշեղ Միլիտոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.«Հարգելի և սիրելի ընկերներ, սեփական դիմումիս համաձայն այսօրվանից ազատվել եմ «Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնից։ Շնորհակալություն եմ հայտնում մեր մեծ թիմին՝ կատարված լայնածավալ աշխատանքի համար»։
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ մարտի 29-ին, հայտնի դարձավ, որ «Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» (ՀՀՌՑ) ՓԲԸ-ն արգելափակել է հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-Պլանետա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում:

Директор ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении» освобожден от занимаемой должности: В МВП Армении не говорят о причинах
29/03/2024 14:48
Директор ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении» освобожден от занимаемой должности. Об этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь министра Высокотехнологической промышленности Республики Армения Лусине Мовсисян.
"Г-н Милитонян подал заявление об отставке, оно было принято", - добавила она.
В чем причина отставки, пресс-секретарь не уточнила, отметив, что ей неизвестны причины.
Отметим, что Мушег Милитонян на своей странице в Facebook написал: «Дорогие друзья, по собственному заявлению я освобожден от должности генерального директора ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении». Благодарю нашу замечательную команду за проделанную большую работу».
Напомним: сегодня, 29 марта, стало известно, что ЗАО «Телевизионная и радиовещательная сеть Армении» запретила трансляцию на территории Республики Армения авторских передач «Вечер с Владимиром Соловьевым» и «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым».