Փաշինյանը Վրաստանի արդարադատության նախարարի հետ կոռուպցիայի դեմ պայքարից է խոսել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի արդարադատության նախարար Ռատի Բրեգաձեին, հայտնում են կառավարությունից։
«Վարչապետը կարևորել է Հայաստանի և Վրաստանի միջև համագործակցության շարունակական զարգացումը տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ արդարադատության բնագավառում: Վարչապետը գոհունակությամբ է նշել, որ Վրաստանի հետ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա, ինչին նպաստում են նաև փոխայցերը: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է նաև փորձի փոխանակումը՝ արդարադատության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներն արդյունավետ կյանքի կոչելու ուղղությամբ:
Վրաստանի արդարադատության նախարարը նշել է, որ հայ գործընկերների հետ ունեն սերտ համագործակցություն և համոզմունք է հայտնել, որ այս այցը նոր ազդակ կհաղորդի երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը: Ռատի Բրեգաձեն ընդգծել է Հայաստան-Վրաստան ռազմավարական գործընկերության վերաբերյալ ստորագրված փաստաթղթի կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել կոռուպցիայի դեմ պայքարի, արդարադատության ոլորտում բարեփոխումների և այլ հարցերի շուրջ»:

Пашинян и министр юстиции Грузии обменялись мнениями по борьбе с коррупцией
Премьер-министр Никол Пашинян принял министра юстиции Грузии Рати Брегадзе, сообщили в правительстве.
"Премьер-министр подчеркнул важность продолжительного развития сотрудничества между Арменией и Грузией в различных сферах, в том числе в сфере юстиции. Премьер-министр с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Грузией находится на высоком уровне, чему также способствуют взаимные визиты. Никол Пашинян также подчеркнул важность обмена опытом в контексте эффективной реализации реформ в сфере юстиции.
Министр юстиции Грузии отметил, что налажено тесное сотрудничество с армянскими коллегами, и выразил уверенность, что этот визит придаст новый импульс укреплению и расширению двусторонних отношений. Рати Брегадзе подчеркнул важность подписанного документа о стратегическом партнерстве Армения-Грузия.
Собеседники обменялись мнениями по борьбе с коррупцией, реформам в сфере юстиции и другим вопросам".