Առերևույթ խոշտանգման դեպքով, փաստաբանի ահազանգի հիման վրա ՄԻՊ-ն արագ արձագանքման այց է կատարել
ՄԻՊ գրասենյակից հայտնում են, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեժ գիծ հեռախոսահամարին փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանի կողմից ստացվել է ահազանգ, ըստ որի՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում առերևույթ խոշտանգման դեպք է տեղի ունեցել, որի հետևանքով անձին տեղափոխել են բժշկական հաստատություն։
Ստացված ահազանգի հիման վրա Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ արագ արձագանքման խումբն անմիջապես մեկնել է բժշկական հաստատություն՝ իրավիճակին տեղում ծանոթանալու նպատակով։
Ուսումնասիրվում է նաև լրատվամիջոցներում և սոցիալական ցանցերում նշված միջադեպի առնչությամբ տարածված տեղեկատվությունը։

В офисе омбудсмена Армении изучают случай очевидного применения пыток
На горячую линию омбудсмена Армении поступило сообщение от адвоката Вагана Ованнисяна о том, что в следственном отделе административного района Шенгавит произошел случай очевидного применения пыток, в результате чего человек был доставлен в медицинское учреждение.
Как сообщили в офисе Защитника прав человека республики, на основании поступившего звонка группа быстрого реагирования, по поручению омбудсмена, незамедлительно выехала в больницу, чтобы ознакомиться с ситуацией на месте.
Изучается также распространенная в СМИ и социальных сетях информация относительно упомянутого инцидента.