Իշխանությունը ադրբեջանական զինծառայողներին մոտեցնում է մեր գյուղերին ու անում   Ադրբեջանի իրավազորությունը ճանաչող հայտարարություններ․ Արման Թաթոյան
20/04/2024 21:30
Իշխանությունը ադրբեջանական զինծառայողներին մոտեցնում է մեր գյուղերին ու անում Ադրբեջանի իրավազորությունը ճանաչող հայտարարություններ․ Արման Թաթոյան
«Տարածք հանձնել-չհանձնելու կատարյալ սխալ ու կատարյալ դատապարտելի (քաղաքական) հանրային օրակարգի ներքո ադրբեջանական զինված ծառայողներին մոտեցնում են մեր գյուղերին, ու իշխանությունն անում է Ադրբեջանի իրավազորությունը ճանաչող հայտարարություններ:
Այն պայմաններում, երբ Ադրբեջանի իշխանությունը Հայաստանը հայտարարում է «Արևմտյան Ադրբեջան» ու հովանավորում հայասպանությունը, ՀՀ կառավարությունը գյուղերի բնակիչներին կանգնեցնում է լուրջ խնդիրների առաջ՝ սկսած սեփականության իրավունքից մինչև անվտանգություն:
Դեռ 2021թ. ԱԺ-ում Սյունիքի ու Գեղարքունիքի օրինակներով եմ ասել՝ ինչ հետևանքներ են առաջ գալու նման սխալ քայլերի արդյունքում»:

Татоян: Азербайджанских военных подводят к нашим селам и делают заявления о признании юрисдикции Баку
На фоне абсолютно неправильной сдачи-несдачи сел и полностью подлежащей осуждению (политической) общественной повестки азербайджанских военнослужащих подводят к нашим селам,  а власти делают заявления о признании юрисдикции Баку. Об этом на своей странице в Facebook написал бывший омбудсмен Армении Арман Татоян.
«В условиях, когда власти в Азербайджане объявляют Армению «Западным Азербайджаном» и спонсируют убийства армян, власти Армении ставят жителей сел перед серьезными проблемами, начиная от права на собственность и заканчивая безопасностью», - отметил он.
Арман Татоян отметил, что еще в 2021 году на примерах Сюника и Гегаркуника рассказал в парламенте о том, какие последствия могут возникнуть в результате неправильных шагов.