«Միասնության թևերը» չի կիսում տեսակետը, թե ՍԴ դիմելը անիմաստ էր. «Եթե կա հաջողության հասնելու թեկուզ փոքր շանս, 100 տոկոսով այդ շանսը օգտագործելու ենք» (Տեսանյութ)
«Միասնության թևեր» կուսակցությունը դիմում ներկայացրեց Սահմանադրական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել ԱԺ ընտրությունների արդյունքները։
Դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում կուսակցության ներկայացուցիչ Լիպարիտ Դրմեյանը հիշեցրեց՝ հունիսի 8-ից սկսած հայտարարել են, որ չեն ընդունում ընտրության արդյունքները և հետամուտ են լինելու իրավական ճանապարհով ամբողջ գործիքակազմը օգտագործելուն։
«Քայլեր ձեռնարկել ենք, նախ դիմեցինք ամբողջ Երևանում վերահաշվարկի համար, նաև որոշ մարզային ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներ, այնուհետև դիմում ներկայացրինք ԿԸՀ՝ ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու և վերաքվեարկություն նշանակելու խնդրանքով»,-ասաց Դրմեյանը։
Հավելեց՝ ԿԸՀ նիստը, մեղմ ասած, խայտառակություն էր, իրավական ոչ մի կարգ չէր պահպանվում, միջնորդությունները նորմալ քննության առարկա չէին դառնում։
Դրմեյանը նշեց նաև, որ ՍԴ դիմելով խնդրել են անվավեր ճանաչել ԱԺ ընտրությունները։
«Միասնության թևերը» չի կիսում տեսակետը, թե ՍԴ դիմելը անիմաստ էր. «Եթե կա հաջողության հասնելու թեկուզ փոքր շանս, 100 տոկոսով այդ շանսը օգտագործելու ենք»։

Wings of Unity does not share the view that applying to the Constitutional Court was pointless (video)
The Wings of Unity party has filed an application with the Constitutional Court seeking to have the results of the National Assembly elections declared invalid.
Speaking to reporters outside the court building, party representative Liparit Drmeyan recalled that since June 8, the party has consistently stated that it does not accept the election results and intends to use all available legal mechanisms to challenge them.
“We have taken a number of steps. First, we requested recounts across all of Yerevan, as well as in several regional electoral commissions. We then submitted an application to the Central Electoral Commission seeking to have the election results declared invalid and to schedule a repeat vote,” Drmeyan said.
He added that the CEC session was “a disgrace,” with no legal procedures being observed and that the applications were not given proper consideration.
Drmeyan also noted that the party has now applied to the Constitutional Court to have the National Assembly election results invalidated.
According to him, Wings of Unity does not agree with those who believe that appealing to the Constitutional Court is futile: “If there is even a small chance of success, we will use that chance 100 percent.”