15/05/2026 15:25Ընտրակաշառք տալու և քաղաքացիների ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու նախապատրաստման դեպքեր են բացահայտվելԴեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
15/05/2026 15:18Հալյուցինացիաներ առաջացնող սնկի թեման հասավ դատարան. Նիկոլ Փաշինյանի հայցն ընդդեմ Սամվել Կարապետյանի վարույթ է ընդունվելՆիկոլ Փաշինյանը դատարանից պահանջում է Սամվել Կարապետյանին պարտավորեցնել հրապարակայնորեն հերքել իր հայտարարությունը, ինչպես նաև վճարել 6 միլիոն դրամ։
15/05/2026 14:59Օրենքը հավասարության մեխանիզմ չէ, այլ քաղաքական ազդեցության գործիք. Աբրասիմ Աթոյան (Տեսանյութ)Ընդդիմադիր գործիչների նկատմամբ անմիջապես կիրառվում է կալանք, քաղաքական հայտարարություններից հետո սկսում են քրեական վարույթներ։
15/05/2026 14:47Հոսպիտալացվածների վիճակը հիմնականում թեթև է, սպասում ենք «բականալիզների» պատասխանին. Գյումրու ԲԿ-ի փոխտնօրենՈւնենք լավացման միտում։
15/05/2026 14:31Հայ Եկեղեցու առնչությամբ ԵԽԽՎ հայտարարությունը սնանկ է, կրկնում են իշխանության մերկապարանոց թեզերը. Գևորգ ԴանիելյանՀուսանք, որ հայ ժողովուրդը չի կորցնի իր սթափ մտածելու ունակությունը և չի գայթակղվի զուտ իշխանությունը պահելու նկրտումներով թելադրված անհիմն խոստումներով:
15/05/2026 14:24ՔՊ ղեկավարն իրեն դրել է քննիչի, դատախազի ու դատավորի տեղ. Էլինար Վարդանյան (Տեսանյութ)Իսկ դա չի կարող ազդեցություն չունենալ ողջ նախընտրական քարոզչության տրամաբանության վրա։
15/05/2026 14:20Առանձին շրջաններում թաց ձյան տեսքով տեղումներ են սպասվումԱմպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում։
15/05/2026 14:05Խորենացի և Ագաթանգեղոսի փողոցները ողողված են ՔՊ-ի նախընտրական պաստառներով (Լուսանկարներ)Հագուստի և սննդի խանութների վրա փակցված են իշխող ուժի նախընտրական պաստառները։
15/05/2026 13:25«ԶՊՄԿ-ն ՀՀ տնտեսության շարժիչ ուժն է». կոմբինատից հորդորում են զերծ մնալ քաղաքական նպատակներով ընկերության անունը շահարկելուցԶՊՄԿ-ն որևէ քաղաքական ներգրավվածություն և ֆինանսական մասնակցություն չունի։
15/05/2026 13:21«Շուն-շանգյալ» արտահայտությունը իրավական նշանակություն չուներ․ Խուդոյան (Տեսանյութ)Հակակոռուպցիոն կոմիտեն կարիք չուներ այն հրապարակելու։
15/05/2026 13:15«Ուժեղ Հայաստան»-ի գրասենյակներում կատարվել են մի շարք խուզարկություններ, ձերբակալվածներ կանԱնհրաժեշտության դեպքում Հակակռուպցիոն կոմիտեն կտա լրացուցիչ տեղեկատվություն։
15/05/2026 12:59ՍԴ-ի մեկնաբանությունը վտանգում է հավաքների ազատությունը. Վարազդատ ՀարությունյանԱյս դեպքի համար կարելի է տերմին կիրառել՝ «իրավական պատերնալիզմ»։
15/05/2026 12:47Սամվել Կարապետյանը խոսել է Հայաստանում իր առաջին բարեգործության մասին (Տեսանյութ)Կարապետյանը պատմել է՝ իրեն շատ է տանջել, որ Տաշիրում եկեղեցի չի եղել։
15/05/2026 12:36Այս իշխանության համար ամենաուժեղ մուրճը Քրեական օրենսգիրքն է. Արսեն Բաբայան (Տեսանյութ)Ընդդիմադիր հայացքներ ունեցող անձանց մոտ 45 տոկոսն արդեն գոնե մեղադրյալի կարգավիճակ ունեցել է ամենատարբեր առիթներով։
15/05/2026 12:14Երևանը ռիսկի է դիմում՝ կորցնելու ԵԱՏՄ շրջանակներում իր բոլոր արտոնությունները. Սերգեյ Լավրով«Մենք հարաբերություններ ունենք Հայաստանի հետ, և այդ հարաբերությունները սերտ են, ինչպես դաշնակիցներ, բայց, միևնույն ժամանակ, դրանք բարդ են»։

10/03/2026 16:44Вдали от мира — в горах Арагацотна: как живут монахини монастыря Газарован (видео, фото)Молчание, которое с первого взгляда может показаться тяжёлым, стало источником внутреннего покоя.
10/03/2026 15:42Информации о наличии граждан Армении среди погибших в Иране нет, второй человек с гражданством Республики Армения вернулся в Армению — МИДПосольство Армении в Иране продолжает работать в чрезвычайном режиме.
10/03/2026 15:36«Таран-таран»: в «Интере» продолжают знакомиться с армянской музыкой в честь Генриха Мхитаряна (видео)Итальянский «Интер» продолжает представлять видеоролики о Генрихе Мхитаряне с армянскими песнями.
10/03/2026 15:30Ашот Минасян — человек, одержавший победу в войне и проявивший себя образцовым, образованным и порядочным человеком в послевоенный период, — продолжает оставаться за решеткой«Мои беседы в тюрьме с Ашотом Минасяном (Ашот Еркат) уже давно превратились в образовательные и культурные встречи, где главным ценностью является творческая мысль».
10/03/2026 14:43В Париже стартовал второй саммит по ядерной энергетике, в котором участвует Никол Пашинян (фото)11 марта Пашинян отправится в Страсбург, где выступит с речью в Европейском парламенте.
10/03/2026 14:23Дело архиепископа Аршака рассмотрит судья Геворг Манукян5 марта судья Апелляционного суда Арсен Никогосян принял решение немедленно освободить архиепископа из-под ареста.
10/03/2026 13:57Директора медицинских центров приглашают медицинских работников и угрожают им — Ануш Погосян (видео)«Говорят: вот такое положение в здравоохранении, вот такие компенсации от фонда, такие правила, и если вы считаете, что не должны работать — пишите заявления и уходите. Если будете работать — чтобы не было жалоб, публикаций в соцсетях, сидите тихо и работайте».
10/03/2026 13:25Механика оппозиции в Республике Армения — Ален Симонян«Кого мы не устроили на работу — стал оппозиционером. Кого уволили — стал оппозиционером. Кто отверг наши принципы, от кого мы отказались — стал оппозиционером. Ну а теперь попробуй доказать, что оппозиционное поле формируем не мы».
10/03/2026 13:05Он должен отражать наше коллективное предложение для страны: с каким лозунгом «Предложите для Армении» пойдет на выборы?Этот девиз мы создадим вместе и воплотим вместе.
10/03/2026 12:58Епархия Арагацотна приглашает на совместное богослужениеМы просим всех присоединиться к молитве.
10/03/2026 12:54В системе ОСАГО ожидаются существенные изменения: с 1 апреля будут увеличены размеры компенсаций за ущербКомпенсации за имущественный ущерб: вместо действующих 1 800 000 драмов теперь установлены 2 500 000 драмов на одно лицо.
10/03/2026 12:29Всеобщее медицинское страхование: социальная реформа или новая сфера коррупционных рисков?Власти заявляют, что каждый гражданин получит доступ к медицинской помощи независимо от уровня дохода.
10/03/2026 11:47Служба внешней разведки Армении выступила с заявлением о давлении на граждан Армении в другой стране и вмешательстве в предстоящие выборыПобуждают их предпринимать действия по поддержке некоторых политических сил, заявивших о намерении участвовать в предстоящих парламентских выборах Армении.
10/03/2026 11:41Сборная Армении по спортивной гимнастике не поедет в ТурциюСборная Армении также пропустила второй этап Кубка мира, поскольку он проходил в Баку.