15/04/2026 14:51Կիրանցի դպրոցականներն Ադրբեջանից 50 մետր հեռավորության վրա դասի են գնում, իսկ 30 մետր հեռավորության վրա՝ ֆուտբոլ խաղում, խաղաղությունը սա է. Նիկոլ ՓաշինյանԸստ նրա՝ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև այսօր խաղաղություն է հաստատված, որն ունի ուժեղ իրավական հիմք։
15/04/2026 14:08Տիրադավ Անուշավան եպիսկոպոս Ժամկոչյանը ծեծել է սարկավագինՍույն իրադարձությունը չի արժանացել իրավապահների ուշադրությանը։
15/04/2026 13:41Շատ երկրներ չեն ուզում, որ Հայաստանը լինի ինքնիշխան. ՔՊ-ականը՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների սրման մասինՔՊ-ականը հայտարարեց, որ Ռուսաստանը Հայաստանին թանկ գնով գազ է վաճառել, մինչդեռ, վերջին 20 տարում գազի գնման գները բոլորովին այլ են։
15/04/2026 13:37Քննիչները մինչև դատական նիստի ավարտը չկարողացան բերել գեթ մեկ փաստարկ, որի հիման վրա իրենց կողմից ներկայացված միջնորդությունը կբավարարվեր. Գոհար Ղումաշյան (Տեսանյութ)Դատարանի կողմից ներկայացված փաստարկներն անհիմն էին։
15/04/2026 13:00Դատախազը միջնորդել է Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի ժամկետը երկարաձգել ևս 3 ամսովԴատական նիստը չի տեսանկարահանվում։
15/04/2026 12:04Հայաստանը կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստինԱՊՀ արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստը կկայանա ապրիլի 17-ին։
15/04/2026 11:57Սամվել Կարապետյանը կհրաժարվի Ռուսաստանի և Կիպրոսի քաղաքացիությունիցԿարապետյանն այս մասին հայտարարել է այսօրվա դատական նիստում։
15/04/2026 11:49Ես ինքս էլ Հայաստանում արդարության զգացում չունեմ. Փաշինյանը դժգոհ է արդարադատության համակարգից (Տեսանյութ)ՀՀ-ում դատական, արդարադատության և արդարության համակարգերը հիմնականում չունեն օրգանական կապ իշխանության բարձրագույն աղբյուրի՝ ժողովրդի հետ։
15/04/2026 11:34Երեկ մաhացած զինվորը նամակ է թողել․ ի՞նչ է գրել․ մանրամասներՆամակում ներողություն է խնդրել ընկերներից, հարազատներից։
15/04/2026 10:58Ընդդիմության հաղթանակի երաշխիքը Երևանն ու երիտասարդներին ակտիվացնելն է. Արմեն Խաչիկյան (Տեսանյութ)Ընդդիմության շանսը լուռ մեծամասնությանն ակտիվացնելու մեջ է, առավել պասիվ են երիտասարդները, առավել պասիվ է Երևանը։
15/04/2026 10:49Պատրաստ ենք եղբայրաբար կիսել Հայաստանի եզդիական համայնքի հոգսերը. Նիկոլ ՓաշինյանՇնորհավոր Մալաքե Թաուս։
15/04/2026 09:40Անչափահասներ, կերակրող մայրեր, հոգևորականներ՝ այս ռեժիմի համար նշանակություն չունենԽնդիրն այն է, որ ակտիվ գործող ընդդիմադիր ուժերն իրենց մոտեցումները կառուցեն։
15/04/2026 08:48Լարսի ճանապարհը փակ է կցորդով բեռնատարների համարՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
15/04/2026 08:27Գոհար Ղումաշյանի և Վերժինե Ստեփանյանի նկատմամբ կիրառվեց վարչական հսկողությունԴատարանը մերժեց տնային կալանքի քննիչի միջնորդությունը:

25/03/2026 15:31Успокойся, слабак, когда нужно кричать и орать, в этом тебе нет равных: ответ офиса Кочаряна ПашинянуВесна — обострения могут проявляться в криках, битье посуды, разрывании на себе одежды и реве.
25/03/2026 14:37Два дня назад я разговаривал с Сердаром Кыличем, на данный момент никаких новостей нет — Рубен РубинянНа вопрос журналиста, остановился ли процесс переговоров, Рубинян ответил: «Нет, процесс не остановлен, но мне нечего сказать нового».
25/03/2026 13:11От группы быстрого реагирования ЕС, направленной в Республику Армения, мы требуем равной и прозрачной поддержки всех политических партий — Амстердам (видео)Основное внимание должно быть уделено верховенству права.
25/03/2026 12:15Азербайджан планировал напасть на Армению в марте 2025 года, и ситуацию спасли не уступки Пашиняна, а TRIPP — ТатоянЭто государство рассматривает войны как инструмент удержания власти, и по этому пути идет нынешняя власть.
25/03/2026 12:10Ален Симонян лжет от начала до конца: Акоп Асланян раскрывает подробности«Если бы я должен был со слезами просить, чтобы меня оставили, то зачем я шел на Factor.tv и заявлял, что замораживаю сотрудничество с ними? Я сделал заявление, а уже потом меня вызвали и исключили», — сказал Акоп Асланян.
25/03/2026 10:48Алиеву ничего не стоит нападать на Армению, потому что напротив стоит тот, кто гарантирует, что не будет защищаться — СагателянНастоящий мир начинается там, где заканчивается страх.
25/03/2026 10:39Шесть иностранцев проникли в квартиру соотечественников, избили их, нанесли удары колюще-режущим предметом и похитили деньги и мобильный телефон9 марта в Ереване произошло разбойное нападение.
25/03/2026 10:28Владимир Варданян избран судьей Конституционного судаВарданян был избран 67 голосами «за» и 0 «против».
24/03/2026 19:19Это классическая этническая чистка — Нарек Карапетян о событиях в Арцахе«И это происходит в XXI веке».
24/03/2026 18:06Сотрудники Пограничных войск СНБ несут службу на недействующем КПП: «Свобода»При этом было подтверждено, что охрана границы в приграничном Ахурике на участке армяно-турецкой границы по-прежнему осуществляется пограничными войсками Федеральной службы безопасности России.
24/03/2026 17:59«Опубликуйте отчёт о 44-дневной войне»: акция протеста перед зданием парламентаСегодня нашу государственность превратили в значок, который повесили на свою грудь.
24/03/2026 17:34«Молюсь, чтобы Господь снял с сердец людей покров лжи, злословия, ненависти и бранных слов» — отец Артак опроверг распространившиеся слухи о Тавушской епархии«Добрый человек выносит добро из сокровищницы своего сердца, а злой — зло из сокровищницы злобы».
24/03/2026 17:17«Это не мир, а неконтролируемое перемирие» — Тигран Абрамян (видео)В конечном счёте, общество устало от вас, и ваше возможное дальнейшее участие в политическом процессе рисует перспективу новых провалов, потерь, уступок и войны
24/03/2026 16:19Боятся слова «Арцах»: Алиев и Эрдоган рассердятся — кресло в обмен на территории, такова их логика — Гарник Данилян«Сначала говорили "насильственно перемещённые арцахцы", теперь и это изменили — уже не говорят "насильственно перемещённые", а говорят "сбежавшие"», — отметил депутат.