03/05/2026 14:52Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև ստորագրվել է ռազմավարական գործընկերության մասին հռչակագիրԲուլղարիայի նախագահն ընդգծել է, որ ԵՔՀ գագաթնաժողովն իր ստեղծման օրվանից շոշափելի արդյունքների է հասել։
03/05/2026 13:47Միասնական և հետևողական աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է կյանքի կոչել մեր ծրագրերն ու գաղափարները. Գագիկ ԾառուկյանՀյուսիսից հարավ բոլոր բնակավայրերում մարդիկ նույն խնդիրների մասին են խոսում․ գյուղացին ամբողջ տարի աշխատում է, բայց հաճախ չի տեսնում իր աշխատանքի արդյունքը։
03/05/2026 13:33Սամվել Կարապետյանի ազատ տեղաշարժը սահմանափակելով նպատակ ունեն խոչընդոտել նրա շփումն ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների հետ. ՄելոյանՇարունակում ենք լիահույս մնալ, որ իրավունքը գերակայելու է և Սամվել Կարապետյանը հնարավորություն է ունենալու մասնակցելու ընտրական գործընթացին։
03/05/2026 13:16Ողջամի՞տ է, որ գեթ մեկ խախտում չարձանագրվելու պարագայում Սամվել Կարապետյանը գտնվի տնային կալանքումԱյս ամենի տեսանկյունից ողջամի՞տ է արդյոք, որ Սամվել Կարապետյանը գտնվի տնային կալանքում։
03/05/2026 12:36Ի՞նչ ենք մենք ուզում մայիսի 4-ի գագաթնաժողովից. Արման ԹաթոյանԼուրջ երկիրը գործընկերների մոտ գնում է պահանջների ցուցակով, ոչ թե շնորհակալություններ ստանալու հույսով
03/05/2026 11:50ԿԸՆ-ն մերժեց Տիգրան Ուրիխանյանի և Վարդան Ղուկասյանի գրանցումըՔաղաքական ուժերը վիճակահանությամբ կորոշեն, թե որ համարի ներքո են ներկայացվելու քվեաթերթիկում։
03/05/2026 10:42«Սարդ-մարդը»՝ ԿԸՀ արտահերթ նիստին«Բոլորին դեմ եմ» նախաձեռնության ներկայացուցիչները փորձեցին մասնակցել նիստին՝ Մարվելի սուպերհերոսների կերպարներով՝ Սարդ-մարդ, Երկաթե մարդ։
03/05/2026 09:58Իշխանության ծախսած փողը, կամ փողի իշխանությունը․ Ռուբեն ՄխիթարյանԸնտրող-օգտատերը պետք է մի կողմից անդադար տեսնի ու լսի, թե որքան լավն է Նիկոլ Առաջինի օրոք կյանքը Նիկոլանդիայում, և որքան վատն են մնացած բոլորը միասին վերցրած։
02/05/2026 20:29Գերմանիայի կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցը չի գա Հայաստան«Աշխատանքային զբաղվածության պատճառով»։
02/05/2026 19:55Ինչ փաստաթուղթ է ընդունվելու ԵՄ-Հայաստան հավաքի ավարտին. «Ազատությունը» ծանոթացել է համատեղ հայտարարությանըՄյուս կողմից, ակնկալվում է, որ Եվրամիության առաջնորդները Երևանում կդիմեն եվրոպացի գործարարներին՝ հորդորելով ներդրումներ անել Հայաստանում։
02/05/2026 19:45Հետընտրական շրջանի իրադարձությունները կարող են ճակատագրական լինել մեր երկրի համար. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանԻնձ ամենևին չի հետաքրքրում բանավեճ կոչվող այդ բեմադրությունը:
02/05/2026 17:18Մեզ համար ռազմավարական կարևորության հարց է, որ արցախցիները մնան Մայր Հայաստանում. Արեգա Հովսեփյան (Տեսանյութ)Մենք արձանագրում ենք իրականությունը։
02/05/2026 17:06«Գուցե Նիկոլի հանդեպ հասարակության գերակշռող մասի ատելությունն ու հիասթափությունը հնարավորություն տա հաղթահարել ընտրությունների անցողիկ շեմը, բայց դա ոչինչ չի նշանակում». Արմեն Մինասյանն արձագանքել է Իշխան ՍաղաթելյանինԻնչպես կասեր Արիստոտելը, ճշմարտությունն ավելի թանկ է:
02/05/2026 16:47Բոլոր հայրենասեր ուժերը պետք է համախմբվեն, սա իշխանության կռիվ չէ, հայապահպանության կռիվ է․ Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)Ձևական խաղաղության անվան տակ ամեն ինչ անում են, որ ապահովեն Ադրբեջանի ներկայությունը մեր երկրում։

27/03/2026 16:59Пашинян уверен: средства МВФ будут способствовать продвижению реформ правительства АрменииСобеседники обсудили вопросы, касающиеся текущего сотрудничества и предстоящих программ.
27/03/2026 16:42От правового хаоса к правовому государству: создана партия «Новая эпоха»Адвокат Арутюн Арутюнян избран председателем партии.
27/03/2026 16:26Есть позитивные развития: состоялся телефонный разговор глав МИД Армении и АзербайджанаМинистры с удовлетворением отметили позитивные развития в процессе дальнейшей нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
27/03/2026 14:40Ко мне пришла полиция: участник инцидента с участием Алена Симоняна (видео)На видео видно, что пришедшие лица, в ответ на вопрос Маргаряна «Кто вы?», не представляются как полицейские и заявляют, что «ничего нет, их интересует только адрес».
27/03/2026 14:30Мы сделаем всё от нас зависящее, чтобы добиться смены власти в Армении — депутат фракции «Армения»В Армении, да, должен прийти к власти человек, который получил наибольшее количество голосов от народа.
27/03/2026 14:26Ругательство исходит от всевластия — Сасун МикаелянНапомним, что вчера произошёл очередной инцидент с участием Алена Симоняна. Он обругал родственников пропавших без вести военнослужащих, проводивших акцию протеста перед зданием парламента.
27/03/2026 13:42Скажу вам, как поверить, что конфликт завершён: идите на кладбище и посмотрите — есть ли там гроб 18-летнего молодого человека или нет? — член «Гражданского договора»Член партии «Гражданский договор» Рубен Рубинян утверждает, что конфликт завершён и сейчас наступил мир.
27/03/2026 13:26Гибридные атаки внешнего вмешательства исходят как из российской, так и из турецкой и азербайджанской прессы — член «Гражданского договора» (видео)Публикации видны как в российской, так и в турецкой и азербайджанской прессе, на которые реагировала пресс-секретарь премьер-министра․
27/03/2026 13:21«Не бойтесь, это не так уж страшно — скажите прямо: Россия: это же не Гарри Поттер, где не упоминают имя Волдеморта»: Варданян — «Гражданскому договору» (видео)Если сказать прямо, они знают, что за этим последует реакция.
27/03/2026 12:36Родители солдат спокойно спят по ночам, но оппозиционерам важно спать спокойно только самим — Никол Пашинян (видео)Говоря о находящихся в Азербайджане армянских пленниках, Никол Пашинян подчеркнул, что они оказались в неволе не из-за мира, а из-за конфликта.
27/03/2026 12:24Кто сможет вывести Армению из бедности? — «Сильная Армения» представила свой ответ в Сисиане (видео)Имея возможность просто спокойно жить, Самвел Карапетян решил не жить спокойно, войти в процесс и попытаться изменить ситуацию — и он это сделает.
27/03/2026 12:09Согласно опросам, оппозиционные силы в совокупности имеют больше голосов, чем Пашинян — ВарданянНе только по проведённым нами, но и по другим опросам Никол Пашинян не только не способен сформировать большинство.
27/03/2026 12:05Никол Пашинян сегодня является главной угрозой армянской государственности и суверенитету, и историческую возможность отстранить его армянский народ получит 7 июня — АНКПашинян хорошо понимает совершённое им преступление против армянского народа и предпринимает жалкие попытки избежать ответственности перед народом и историей.
27/03/2026 11:07Утверждение о том, что в случае невоспроизводства власти неизбежно начнётся война лишь по этой причине, является ложным — Сурен СаргсянВ действительности от войны США/Израиль — Иран во многом зависит аппетит Азербайджана, что не имеет прямой связи с воспроизводством власти в Армении.
27/03/2026 10:59Жизнь после 7 июня прежде всего решит самую простую и важную задачу: вернуть разум власти, государственной системе — Ваге ОваннисянПредстоящие выборы — исключительно внутриполитические, в ходе которых мы будем определять нашу внутреннюю жизнь на ближайшие годы: уродство или разум.