22/07/2024 12:51ՖԻԴԵ-ի վարպետ Էրիկ Գասպարյանը դարձել է միջազգային կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթողԷրիկը 9 հնարավորից վաստակել է 8 միավոր:
20/07/2024 09:38Մահացել է Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի մրցավար, մարզուհի 21-ամյա Ալիսա ԱսոյանըՀայաստանի երիտասարդական եւ մեծահասակների առաջնությունների բազմակի չեմպիոն, ֆեդերացիայի լավագույն մրցավարներից։
19/07/2024 18:34«Պետությունը ձեր կողքին է». Ժաննա Անդրեասյանն ընդունել է Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի մարզիկներին«Օլիմպիական խաղերից մեր ակնկալիքները բավական բարձր պետք է լինեն, թեև կանխատեսումներ պետք չէ անել»:
18/07/2024 18:21Փարիզ-2024. բացահայտելով հայ օլիմպիականներին. Արթուր Բարսեղյան. «Արևի շողքերը՝ կյանքի ստվերի վրա»Լողն անհատական մարզաձև է, որն ունի իր դրական և բացասական կողմերը:
18/07/2024 17:27Մարզաշխարհի մի շարք ներկայացուցիչների մարզական կոչումներ են շնորհվելԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը շնորհավորել է մարզիկներին և շնորհակալություն հայտնել մեր երկրի պատիվը բարձր պահելու համար: Կարեն Գիլոյանն ընդգծել է՝ սա քրտնաջան մարզումների և նվիրված աշխատանքի արդյունք է:
18/07/2024 10:51Բասկետբոլի Հայաստանի Մ20 հավաքականը հաղթել է ՄոլդովայինԲասկետբոլի Հայաստանի Մ20 տարեկանների հավաքականը շարունակում է իր ելույթները Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնում:
17/07/2024 10:24Չեմ կարծում, որ եթե նա մեկ տարի անց հեռանա, շատ ուշ կլինի․ Բերեզովսկին՝ Սպերցյանի մասինԴժվար թե նրան մոռանան։
16/07/2024 22:05«Փյունիկը» 0:1 հաշվով պարտվեց Մինսկի «Դինամոյին»` դուրս մնալով Չեմպիոնների լիգայիցԹիմերի միջև առաջին խաղն ավարտվել էր գոլազուրկ ոչ-ոքի։
16/07/2024 21:47Հենրիխ Մխիթարյանն ինձ տեսնում է որպես Հայաստանի հավաքականի առաջատար. Էդուարդ Սպերցյան«Մենք Մխիթարյանի հետ շատ ենք խոսում»:
16/07/2024 19:22«Վերադարձե՛ք հաղթանակած, ձեր թիկունքին ամբողջ հայությունն ׇէ». Հայաստանի հավաքականը պատրաստ է Օլիմպիական խաղերին (տեսանյութ)Մարզաշխարհի այս կարևորագույն ստուգատեսին մասնակցելու են մեր ուժեղագույն 15 մարզիկները։
16/07/2024 17:29Փարիզի օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ ՀՀ դրոշակակիրը լինելու է բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանը33-րդ օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում` հուլիսի 26-ից օգոստոսի 11-ը:
16/07/2024 12:49ՖԻԴԵ-ի վարպետ Էրիկ Գասպարյանը դարձել է կայծակնային մրցաշարի հաղթողԷրիկը 9 հնարավորից վաստակել է 8.5 միավոր:
15/07/2024 16:57Երբ ֆուտբոլային մեծ խաղերը «համընկնում են» ՀՀ պաշտոնյաների գործուղումներին. «Սիվիլնեթ»Աշխատանքային այցի արդյունքներն ամփոփող հաղորդագրություններից կարելի է դատել, որ շրջագայությունները կազմակերպվում են հիմնականում ֆուտբոլային մեծ հանդիպումներին ներկա գտնվելու համար:

17/06/2011 14:55Arthur Abraham is going to get married in ArmeniaAbraham shared his plans to open boxing school in Yerevan after he wraps up his sports career.
17/06/2011 14:44Yarema Kavatsiv returns to “Banants”Ukrainian football player Yarema Kavatsiv whom the Armenian football fans know from “Banants” games in Yerevan, returned back to "Banants".
17/06/2011 14:25Abraham: It was surprising that Emmy was missed from final”Arthur Abraham touched upon Armenian singer Emmy’s performance at “Eurovision-2011.”
17/06/2011 14:10Lilit Mkrtchyan in Marx’ memorial tournamentThe Armenian GM Lilit Mkrtchyan partakes in the Dword Marx ‘chess memorial tournament in Paksh city of Hungary.
17/06/2011 13:20Arthur Abraham “Ward will defeat Froch.”At the final of Super Six World Boxing Classic match Andre Ward and Carl Froch are to meet.
17/06/2011 11:40Hockey riots in VancouverHockey fans set parts of downtown ablaze and clashed with police in Vancouver.
16/06/2011 19:17FIFA is to help Japan federation financiallyJapanese Football association confirmed that FIFA is going to give 6 million dollars to this country in order to develop the football in that country.
16/06/2011 18:05Sergey Movsisyan – Davit Navara 1.5:1.5In the frameworks of the Prague chess festival the game between GMs Sergey Movsisyan (Armenia) and Davit Navara (Prague) continues.
16/06/2011 17:43Karen Asryan Memorial to host 71 chess playersThe 4th Karen Asrian Memorial chess tournament will be held in Jermuk, Armenia from July 16 to 24, 2011.
16/06/2011 13:28Tottenham reject £22m Chelsea bid for Luka ModricTottenham boss Harry Redknapp has insisted that the Croatian playmaker will not be leaving White Hart Lane this summer.
16/06/2011 13:07Manchester City releases Patrick VieiraIt is believed that the 34-year-old is considering several offers elsewhere and there has been talk of a possible coaching role at his old club.
16/06/2011 11:18Fabregas: I am happy at ArsenalSpain World Cup winner Fabregas, 24, has again been linked with a Ј35million return to his hometown side Barcelona.
16/06/2011 11:03Suren Mkrtchyan: “We do not negotiate with Mutu”Executive director of “Kuban”football club of Karsnodar Suren Mkrtchyan rejected information that they negotiate with “Fiorentina”football player Mutu
16/06/2011 10:12Moggi banned for lifeThe former Juventus general manager Luciano Moggi has been banned from all Italian football for life, the country's football federation said.