01/08/2024 22:20«Մենք պատրաստ ենք պայքարի դուրս գալ նոր մրցաշրջանում»․ «Ալաշկերտ»-ը ներկայացրել է թիմի ամբողջական կազմը«Ալաշկերտ»-ը վերակազմավորվել է։
31/07/2024 15:27Հայաստանն ու Ղազախստանը համատեղ ուսումնամարզական հավաքներ կանենՕլիմպիական խաղերին հետևելու նպատակով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Կարեն Գիլոյանը հանդիպել է Ղազախստանի սպորտի նախարար Երմեկ Մարժիկբաևի հետ:
31/07/2024 15:05Երբեք չմտածեք, որ «Փյունիկ»-ը կարող է լինել առանց ատամ ու առանց բնավորության. մենք օրինակ ենք այս երկրում. Եղիշե Մելիքյան (Տեսանյութ)Մելիքյանը հայտարարել է` կընդունի քննադատություններ ու մեղադրանքներ, երբ իրենք արժանի են դրան, բայց մի բան չի կարող ընդունել:
30/07/2024 20:53Փարիզի Օլիմպիական խաղերին մասնակցող երեք մարզիկի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվելԹեստ են հանձնել, պարզվել է՝ կորոնավիրուս են տանում։
30/07/2024 16:21Օլիմպիական խաղերի լավագույն լուսանկարը. բրազիլացի մարզիկին լուսանկարել են օդում սավառնելիս. ԼուսանկարներԲրազիլացի սերֆինգիստ Գաբրիել Մեդինան կարծես սավառնում է օդում՝ ձեռքը դեպի երկինք ուղղած, երբ նա դեն է նետում իր տախտակը՝ նշելու իր ռեկորդային սերֆինգը։
30/07/2024 15:37«Առողջական խնդիրներ ունեմ, նաև հոգեբանական ոչ կայուն վիճակում եմ». լողորդ Արթուր Բարսեղյանը ժամանակավոր դադար է վերցնում կարիերայում«Հիասթափությունը հետապնդում է ինձ»:
30/07/2024 13:53Պոլսի Հայոց պատրիարքը դատապարտել է Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ քրիստոնեությունը նսեմացնող ներկայացումը«Այն տգեղ տեսարանը, որը նպատակ ունի ծաղրելու մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի վերջին ընթրիքը (Խորհրդավոր ընթրիքը)՝ մեր հավատքի ամենասուրբ պահը, խորապես վիրավորել է աշխարհի քրիստոնյաներին»։
30/07/2024 12:37Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահը պատասխանել է Գագիկ Ծառուկյանի` Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայերին ազատ արձակելու մասին նամակին«Մենք շարունակում ենք հույս ունենալ, որ կարելի է գտնել խաղաղ լուծում»:
30/07/2024 10:02Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանն իր առաջին Օլիմպիական խաղերը մեկնարկել է հաղթանակովՀայ մարզիկները շարունակում են պայքարը Փարիզում ընթացող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում։
29/07/2024 13:11Գագիկ Ծառուկյանը ՄՕԿ նախագահին և միջազգային օլիմպիական շարժման գործընկերներին կոչ է արել ջանքեր գործադրել՝ ազատելու Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայերին«Օլիմպիական շարժումը խաղաղության և մարդասիրության վեհ գաղափարների մարմնավորումն է սպորտի միջոցով»:
27/07/2024 20:24Փարիզի օլիմպիական ավանում մահացել է Սամոայի հավաքականի մարզիչըԲժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրան։
27/07/2024 17:36ՄՕԿ ղեկավարը զանգահարել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին և ներողություն խնդրել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ հարավկորեացի մարզիկներին սխալ ներկայացնելու համարՀաղորդավարները այլ երկրի անուն էին հնչեցրել՝ Հյուսիսային Կորեա։
27/07/2024 17:12Ժանդարմները Փարիզի Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ բերման են ենթարկել 19 մարդու․ Ֆրանսիայի ՆԳ նախարարությունը մանրամասներ է հայտնելՄասնակիցների անվտանգությունն ապահովում են մոտ 45 000 ժանդարմներ, մինչև 20 000 զինվորականներ։
27/07/2024 11:51Արարատ Միրզոյանը հաջողություն է մաղթել հայ մարզիկներին՝ Փարիզի Օլիմպիական խաղերումԳրառում է արել։
26/07/2024 22:16Հայաստանի պատվիրակությունը մասնակցեց Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությանը․ դրոշակակիրները Դավիթ Չալոյանն ու Վարսենիկ Մանուչարյանն էինՕլիմպիական ամառային խաղերն անցնում են Փարիզում։

24/11/2018 13:40«Реал»: «Рамос не нарушал антидопинговые правила»Во-вторых, УЕФА запросил определенные сведения и сразу же закрыл дело, как принято в таких ситуациях, после проведенных тестов экспертами WADA и самого УЕФА.
23/11/2018 18:46Ругани может перейти из «Ювентуса» в «Рому»Защитник «Ювентуса» Даниэле Ругани может перейти в «Рому».
23/11/2018 18:28Лукашенко: РФ не рассчиталась с Белоруссией за строительство в Калуге объектов к ЧМ-2018Президент Белоруссии Александр Лукашенко потребовал от правительства разобраться с расчетами и получить деньги за выполненные белорусами строительные работы в Туркмении и России.
23/11/2018 15:00Мане продлил контракт с «Ливерпулем»«Я очень рад продлить контракт с «Ливерпулем». Это отличный день для меня. Я хочу помочь клубу реализовать мечты и в особенности выиграть трофеи.
23/11/2018 14:35Роналду и Месси не войдут в тройку претендентов на «Золотой мяч»Источник считает, что лидером станет хавбек мадридского «Реала» Лука Модрич. С хорватским игроком в тройку кандидатов войдет защитник «сливочных» Рафаэль Варан и Кильян Мбаппе из французского «Пари Сен-Жермена».
22/11/2018 15:11«Реал» отказался от покупки НеймараПо его информации, президент «Реала» Флорентина Перес больше не хочет вступать в переговоры по Неймару, хотя летом бразилец был одной из главных трансферных целей мадридцев.
22/11/2018 12:39«МЮ» интересуется защитником «Фиорентины» МиленковичемВ сентябре председатель «Фиорентины» рассказал, что летом клуб отклонил предложение в размере 36 миллионов фунтов. Для потенциальных покупателей игрок будет стоить примерно 50 миллионов.
21/11/2018 16:39Тренер сборной Ирландии по футболу О'Нил подал в отставкуГлавный тренер сборной Ирландии Мартин О'Нил и его помощник Рой Кин подали в отставку после неудачного выступления команды в Лиге наций.
21/11/2018 12:58«Бешикташ» может арендовать Чичарито у «Вест Хэма»Агенты игрока уже обсудили с «Бешикташем» потенциальную аренду этой зимой.
20/11/2018 13:24«Ливерпуль» готов продать КлайнаМерсисайдский клуб готов продать Клайна. В текущем сезоне 27-летний игрок не провел ни одного матча за основной состав «Ливерпуля» и два – за резервный.
19/11/2018 18:00«Интер» предложил 15 млн евро «Брешии» за 18-летнего хавбека ТоналиРанее было отклонено предложение «Ромы» в размере 12 млн и 4 млн в виде бонусов.
19/11/2018 11:31«Милан» хочет подписать КасересаВ связи с финансовыми ограничениями руководство «россонери» планирует подыскать опытного и недорого футболиста. 31-летний Касерес в январе этого года перешел в «Лацио» из «Вероны».
17/11/2018 14:45Эден Азар: «Я не заслужил «Золотой мяч»Модрич? С августа-сентября он играет не так хорошо. Если взять начало сезона, то я бы назвал Мбаппе.
16/11/2018 18:45«Барселона» начала переговоры с Альбой о новом контрактеУ Альбы есть действующий контракт с «Барсой» до лета 2020 года.
16/11/2018 18:30Асенсио хочет перейти в «Ювентус»Игрок был впечатлен тем, как болельщики «Юве» в прошлом сезоне приняли Криштиану Роналду. Испанец намекнул руководству «Реала» о своем желании.