01/08/2024 22:20«Մենք պատրաստ ենք պայքարի դուրս գալ նոր մրցաշրջանում»․ «Ալաշկերտ»-ը ներկայացրել է թիմի ամբողջական կազմը«Ալաշկերտ»-ը վերակազմավորվել է։
31/07/2024 15:27Հայաստանն ու Ղազախստանը համատեղ ուսումնամարզական հավաքներ կանենՕլիմպիական խաղերին հետևելու նպատակով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Կարեն Գիլոյանը հանդիպել է Ղազախստանի սպորտի նախարար Երմեկ Մարժիկբաևի հետ:
31/07/2024 15:05Երբեք չմտածեք, որ «Փյունիկ»-ը կարող է լինել առանց ատամ ու առանց բնավորության. մենք օրինակ ենք այս երկրում. Եղիշե Մելիքյան (Տեսանյութ)Մելիքյանը հայտարարել է` կընդունի քննադատություններ ու մեղադրանքներ, երբ իրենք արժանի են դրան, բայց մի բան չի կարող ընդունել:
30/07/2024 20:53Փարիզի Օլիմպիական խաղերին մասնակցող երեք մարզիկի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվելԹեստ են հանձնել, պարզվել է՝ կորոնավիրուս են տանում։
30/07/2024 16:21Օլիմպիական խաղերի լավագույն լուսանկարը. բրազիլացի մարզիկին լուսանկարել են օդում սավառնելիս. ԼուսանկարներԲրազիլացի սերֆինգիստ Գաբրիել Մեդինան կարծես սավառնում է օդում՝ ձեռքը դեպի երկինք ուղղած, երբ նա դեն է նետում իր տախտակը՝ նշելու իր ռեկորդային սերֆինգը։
30/07/2024 15:37«Առողջական խնդիրներ ունեմ, նաև հոգեբանական ոչ կայուն վիճակում եմ». լողորդ Արթուր Բարսեղյանը ժամանակավոր դադար է վերցնում կարիերայում«Հիասթափությունը հետապնդում է ինձ»:
30/07/2024 13:53Պոլսի Հայոց պատրիարքը դատապարտել է Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ քրիստոնեությունը նսեմացնող ներկայացումը«Այն տգեղ տեսարանը, որը նպատակ ունի ծաղրելու մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի վերջին ընթրիքը (Խորհրդավոր ընթրիքը)՝ մեր հավատքի ամենասուրբ պահը, խորապես վիրավորել է աշխարհի քրիստոնյաներին»։
30/07/2024 12:37Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահը պատասխանել է Գագիկ Ծառուկյանի` Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայերին ազատ արձակելու մասին նամակին«Մենք շարունակում ենք հույս ունենալ, որ կարելի է գտնել խաղաղ լուծում»:
30/07/2024 10:02Բռնցքամարտիկ Դավիթ Չալոյանն իր առաջին Օլիմպիական խաղերը մեկնարկել է հաղթանակովՀայ մարզիկները շարունակում են պայքարը Փարիզում ընթացող 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում։
29/07/2024 13:11Գագիկ Ծառուկյանը ՄՕԿ նախագահին և միջազգային օլիմպիական շարժման գործընկերներին կոչ է արել ջանքեր գործադրել՝ ազատելու Բաքվում ապօրինաբար պահվող հայերին«Օլիմպիական շարժումը խաղաղության և մարդասիրության վեհ գաղափարների մարմնավորումն է սպորտի միջոցով»:
27/07/2024 20:24Փարիզի օլիմպիական ավանում մահացել է Սամոայի հավաքականի մարզիչըԲժիշկներին չի հաջողվել փրկել նրան։
27/07/2024 17:36ՄՕԿ ղեկավարը զանգահարել է Կորեայի Հանրապետության նախագահին և ներողություն խնդրել Օլիմպիական խաղերի բացման արարողության ժամանակ հարավկորեացի մարզիկներին սխալ ներկայացնելու համարՀաղորդավարները այլ երկրի անուն էին հնչեցրել՝ Հյուսիսային Կորեա։
27/07/2024 17:12Ժանդարմները Փարիզի Օլիմպիական խաղերի բացման ժամանակ բերման են ենթարկել 19 մարդու․ Ֆրանսիայի ՆԳ նախարարությունը մանրամասներ է հայտնելՄասնակիցների անվտանգությունն ապահովում են մոտ 45 000 ժանդարմներ, մինչև 20 000 զինվորականներ։
27/07/2024 11:51Արարատ Միրզոյանը հաջողություն է մաղթել հայ մարզիկներին՝ Փարիզի Օլիմպիական խաղերումԳրառում է արել։
26/07/2024 22:16Հայաստանի պատվիրակությունը մասնակցեց Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությանը․ դրոշակակիրները Դավիթ Չալոյանն ու Վարսենիկ Մանուչարյանն էինՕլիմպիական ամառային խաղերն անցնում են Փարիզում։

23/06/2011 10:28Pele advises Neymar to move to Real Madrid"Neymar is in the right condition to play in Spain. That is a football which is suited for his abilities," Pele said.
22/06/2011 16:18Chess: Suren Petrosian has two winsPetrosian is leading the table with several other participants at a chess tournament hosted by Eforie, Romania.
22/06/2011 15:31Lilit Mkrtchyan on Marx memorial tournamentIn Hugarian Paksh city at the Dward Marx’ memorial tournament Armenian GM Lilit Mkrtchyan received 3 points from possible 5 and is on the 2nd place.
22/06/2011 15:18Kirsan Ilyumzhinov trusts Ashot VardapetyanFIDE chairman Kirsan Ilyumzhinov has appointed Ashot Vardapetyan, the referee of international class, as a referee of World Cup 2011.
22/06/2011 13:18Bin Hammam should step down, former AFC official says"FIFA's entire executive committee must be replaced in the wake of former vice president Jack Warner's decision to quit."
22/06/2011 11:22Gevorg Ghazaryan scored his first goal in “Metalurg” teamOn June 21 in the frameworks of the training meeting held in Austria Donetsk “Metalurg” team took a victory over Hungarian “Uypesht” team with 2:0.
22/06/2011 11:11Armenian football team defeated by the RumaniansThe Armenia young football team held its meeting in Parvets city of Bulgaria with the Rumanian team. Unfortunately our team lost with the score 0:4.
22/06/2011 10:44André Villas-Boas resigns from PortoOnce his €15m (£13.3m) release clause is paid the 33-year-old can officially succeed Carlo Ancelotti at Stamford Bridge.
21/06/2011 17:07Ashot Nadanyan took the second placeOn Karen Asryan’s memorial tournament Kostantin Shanavan became the leader after the 5th round with 4.5 points.
21/06/2011 16:06Armenian chess players at Voronezh festivalAt the classic chess open being held in Voronezh city after the 8th round 5 chess players with 6 points lead the tournament list.
21/06/2011 15:20Lilit Mkrtchyan is the leaderGM Lilit Mkrtchyan in the Dawrd Marx’ memorial tournament in Paksh city of Hungary received 3 points out of possible 4.
21/06/2011 15:06Armen Brutyan becomes champion of BrazilBrutyan won the right to represent Brazil in this year's World Youth Chess Championship and American Continental Championship.
21/06/2011 14:16Armenian sportsmen in European Amateur Boxing ChampionshipsArmenian sportsmen participating in the tournament perform in 7 weight categories.
21/06/2011 12:00Vanes Martirosyan: “Alvares has to fight with me”Famous boxer Vanes Martirosyan the owner of “WBC Silver” expect Saul Alvars world champion in WBC to meet him on the ring.
21/06/2011 11:55Warner leaves FIFAFIFA vice-president Jack Warner has resigned from the governing body with an inquiry into bribery allegations against him dropped.