06/07/2024 16:13Ըմբշամարտի Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների առաջնություն․ Ռազմիկ Եփրեմյանը և Պապին Հունանյանը հաղթել են մրցակիցներինՎլադիմիր Ազարյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համար:
05/07/2024 18:55Կիսապաշտպան Շաղոյանը՝ լավագույն գոլի հեղինակՄասնակցել է 26 հանդիպման՝ դառնալով 4 գոլի և 1 գոլային փոխանցման հեղինակ։
05/07/2024 16:00ՈՒԵՖԱ-ն երկու խաղով որակազրկեց Թուրքիայի հավաքականի պաշտպան ԴեմիրալինՈՒԵՖԱ-ի կանոններով՝ հանդիպումների ժամանակ արգելված է քաղաքական ուղերձների որևէ դրսեւորում։
05/07/2024 14:26Հայաստանի 88 շախմատիստ կմասնակցի 8th Batumi Municipality Cup-ինՀուլիսի 5-ից 13-ը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում կանցկացվի «8th Batumi Municipality Cup» շախմատի միջազգային մրցաշարը:
04/07/2024 18:40Տիգրան Բարսեղյանը վնասվածք է ստացել «Պետրզալկա»-ի դեմ խաղումԿիսապաշտպան Տիգրան Բարսեղյանը թիմի մեկնարկային կազմում էր
04/07/2024 13:52Նա ուժեղ մրցակից էր, հարգալից և շատ տաղանդավոր․ հանգչիր խաղաղությամբ, ՆուգոՀայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան իր խորին ցավակցությունն է հայտնում Վրաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիային։
04/07/2024 12:45Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի երկու ֆուտբոլիստներ ազատվեցին զինծառայությունիցՀետևաբար՝անհրաժեշտություն է առաջացելնշված մարզիկներին ազատել շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայությունից:
04/07/2024 11:34Գեղարքունիքի մարզպետը շնորհակալագիր է հանձնել ադրբեջանցուն հաղթած 16-ամյա ՍիմոնինՍարգսյանը կարևորել է Գեղարքունիքի մարզական կյանքում նման հաղթանակների գրանցումը։
03/07/2024 15:43Թուրք ֆուտբլիստին կարող են հեռացնել ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունից՝ գորշ գայլերի ժեստի համարԳերմանիայի իշխանությունները խմբավորման գաղափարախոսությունը բնութագրում են որպես ազգայնական-ծայրահեղական, հակասեմական և ռասիստական:
03/07/2024 14:13Տրամադրվածությունը հիանալի է, մնացածը Փարիզի գորգը ցույց կտա. Արսեն ՀարությունյանԱշխարհի եռակի ու Եվրոպայի քառակի չեմպիոն, ազատ ոճային ըմբիշ Արսեն Հարությունյանը կարիերայում երկրորդ անգամ կմասնակցի Օլիմպիական խաղերին:
03/07/2024 13:22Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Էդգար Մանուչարյանը նշանվել էՆշանադրությունը տեղի է ունեցել հունիսի 26-ին։
02/07/2024 22:42Հայտնի են այսօր անցկացված կայծակնային շախմատի մրցաշարի հաղթողներըՄաղթում ենք նորանոր հաղթանակներ:
02/07/2024 21:14Ըմբշամարտիկ Յուրի Հովեյանը հաղթեց թուրք մրցակցին և դարձավ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիրՇարունակվում է ըմբշամարտի Եվրոպայի մինչև 20 տարեկանների առաջնությունը։
02/07/2024 19:39Բուխարեստի «Դինամո»-ից հայկական «Նոա» է տեղափոխվել պորտուգալացի հարձակվող Գոնսալո ԳրեգորիոնՀուլիսի 11-ին «Նոա»-ն կմրցի հյուսիսմակեդոնական «Շկենդիայի» հետ։

13/06/2011 12:4716 years old football players’ meeting to be held in HanqavanSince June 12 the Armenian football team of 16 years old sportsmen is to have meeting in Hanqavan. The meeting is to last till June 17.
13/06/2011 12:22Hovhannes Grigoryan quits ShirakThe football player, 26, quitted the team for family reasons.
11/06/2011 14:12Gagik Tsarukyan introduces WCPAG President, Ishkhan ZakaryanIshkhan Zakaryan: "I am sure both the Ministry and the Olympic Committee will support me."
11/06/2011 14:09Yura Movsisyan was the best in “Krasnodar” teamSlavolyub Muslin made conclusions on the perfect game of Armenian football player Yura Movsisyan in the match with the Russian team.
10/06/2011 14:57Gerrard - I'll return strongerSteven Gerrard expects to return for Liverpool in the best shape he has been in for a decade when he makes his comeback ahead of next season.
10/06/2011 13:45Sports event for prisonersThe Abovian penitentiary institution hosted a traditional sports event on June 9, with women and underage men prisoners participating.
10/06/2011 13:16Movsesian, Akopian, Pashikian in World CupArmenian GMs Sergei Movsesian, Vladimir Akopian and Arman Pashikian have signed contracts with FIDE, confirming their participation in the World Cup.
09/06/2011 19:15Fernando Verdasko wins Davit NalbandianIn London, capital of the Great Britain, the tennis tournament “AEGON Classic” continues. Its award fund makes 695 thousand Euroes.
09/06/2011 17:26Klitschko tells Haye to hide in Bin Laden's houseWladimir Klitschko believes David Haye is running scared and has vowed to show the WBA champion "how to behave himself."
09/06/2011 15:22Olongapo Open Chess TournamentArmenian GM David Arutinian scored 7 points out of 10 and finished 5th among 86 chess players at Olongapo Open Chess Tournament (Philippines).
09/06/2011 15:12Andranik Matikozian at Los Angeles International TournamentArmenian IM Andranik Matikozian scored 6.5 points out of 9 and shared 2nd-4th places at the Los Angeles International Round-robin Tournament.
09/06/2011 12:55Barcelona revenue 420 million eurosBarcelona’s revenue in the past season was 420 million euros, up from 415 million in the year-earlier period - Javier Faus.
09/06/2011 12:04Signori denies Italian soccer match-fixingSignori was among 16 people arrested last week for match-fixing in a coordinated sting by Italian police.
08/06/2011 13:21Tatev Abrahamyan awarded Women’s Grandmaster titleTatev is now in Armenia and is going to participate in the Karen Asrian Memorial, which will start on June 15 in Jermuk.
07/06/2011 16:45Moratti rubbishes Kaka-Maicon swapMassimo Moratti made short work of reports Kaka will swap places with Douglas Maicon. “Rubbish!”