02/07/2024 19:39Բուխարեստի «Դինամո»-ից հայկական «Նոա» է տեղափոխվել պորտուգալացի հարձակվող Գոնսալո ԳրեգորիոնՀուլիսի 11-ին «Նոա»-ն կմրցի հյուսիսմակեդոնական «Շկենդիայի» հետ։
02/07/2024 10:35Հայաստանը դիմավորում է ադրբեջանցուն հաղթած Եվրոպայի չեմպիոն Սիմոն Սիմոնյանին (Տեսանյութ)48 կգ քաշային Սիմոն Սիմոնյանը գրագետ մենամարտով պարտության էր մատնել Նիհատ Գասիմովին։
01/07/2024 23:05Հենրիխ Մխիթարյանը հայրենիքում է․ Նա պատմել է իր ու որդու երևանյան զբոսանքների մասինԵթե որդին որոշի ֆուտբոլիստ դառնալ, ապա ամեն ինչով կաջակցի նրան։
01/07/2024 22:51«Սյունիք»-ը հրաժարվել է հանդես գալ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայումԹիմը չկարողացավ նվաճել Առաջին խմբի չեմպիոնի տիտղոսը։
01/07/2024 22:15Ռուսաստանը ներկայացնող Պապիկ Ջավադյանը հաղթեց ադրբեջանցուն և դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ11:1 հաշվով:
01/07/2024 17:39ՖԻԴԵ-ն հրապարակել է դասակարգման աղյուսակը․ Որ դիրքերում են հայ շախմատիստներըՇախմատի միջազգային ֆեդերացիան հրապարակել է դասակարգման հերթական աղյուսակը:
01/07/2024 13:48Դեպի Փարիզ-2024․ «Այս անգամ ցանկանում եմ չեմպիոն դառնալ»․ Արթուր ԴավթյանՄեկ ամսից մարզաշխարհի ուշադրությունը կուղղվի Ֆրանսիայի մայրաքաղաքին, որտեղ կմեկնարկի քառամյակի գլխավոր մարզական իրադարձությունը՝ ամառային 33-րդ Օլիմպիական խաղերը:
30/06/2024 22:46Եվրո-2024. Անգլիան լրացուցիչ ժամանակում հաղթեց Սլովակիային` դուրս գալով քառորդ եզրափակիչՔառորդ եզրափակիչում Անգլիայի մրցակիցը կլինի Շվեյցարիայի ընտրանին:
30/06/2024 18:04Բռնցքամարտիկ Սիմոնը Սիմոնյանը հաղթեց ադրբեջանցուն` հռչակվելով Եվրոպայի չեմպիոն (տեսանյութ)Մինչև 16 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում:
30/06/2024 12:05«Հաղթանակների ճանապարհ». Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի ֆիլմը` Սերժ Սարգսյանի մասին (տեսանյութ)Ֆիլմը եզրափակվում է յուրովի ֆլեշմոբով:
29/06/2024 21:25Գագիկ Ղազարյանը`մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության չեմպիոնՀաղթել է Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Բայսոնգուր Օսմաևին:
29/06/2024 21:18Ըմբիշ Սահակ Հովհաննիսյանը մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում հաղթեց ադրբեջանցուն և դարձավ բրոնզե մեդալակիրԲրոնզե մեդալ են նվաճել նաև 48 կգ Արմեն Պապիկյանը և 65 կգ Եղիշե Մոսեսյանը։
29/06/2024 19:43Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն-մարզադպրոցի պատանեկան միջազգային 3-րդ փառատոնի մասնակիցները տպավորիչ արդյունքներ են ցույց տվելՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան ներկայացնում է՝ որ շախմատիստներն են մրցանակային տեղեր զբաղեցրել։
29/06/2024 16:32Պատանի ըմբիշներ Արտակ Աղաբեկյանը և Աշոտ Գյուլնազարյանը դուրս են եկել Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլՍերբական Նովի Սադ քաղաքում շարունակվում է ըմբշամարտի մինչև 17 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը։
29/06/2024 15:12Հովհաննես Հարությունյանը վերադառնում է «Սոչի»157 խաղից հետո «Փյունիկում» իր անվան դիմաց Հարությունյանն ունի խփած 27 գոլ և կատարած 26 արդյունավետ փոխանցում:

07/06/2011 15:30Sergey Movsisyan‘s second prizeGM Sergey Movsisyan in the quick match held in the Czech Hustopeče town received 7.5 points out of 9 and took the second prize.
07/06/2011 14:22Hrair Simonian loses to Hikaru Nakamura in finalsChampion of Armenia, GM Robert Hovhannisyan performed successfully but lost to Nakamura in the semifinals.
07/06/2011 13:53Blatter will not start 2022 Qatar World Cup probeQatar's victory is under scrutiny after an email from a FIFA official emerged claiming the event had been "bought."
06/06/2011 16:22Levon Aronian in ArmeniaLevon Aronian has come to Armenia to prepare for the coming important tournaments, in particular, the World Team Championship.
04/06/2011 13:10Kerzhakov not to play against the Armenian teamAlexandr Kerzhakov from the Russian Football team will not partake in the meeting with the Armenian team to be held in “Petrovsk” stadium.
04/06/2011 11:45Trapattoni waits on Keane for Ireland against MacedoniaThe Republic of Ireland manager is confident his captain Robbie Keane will be able to start Saturday's Euro 2012 qualifier in Macedonia.
04/06/2011 11:42Armen Adamyan leading Ulyanovsk’s “Volga”The Armenian football expert Armen Adamyan appointed the chief trainer of the “Volga” team of Ulyanovsk.
04/06/2011 11:11Ruben Hayrapetyan: Our boys are not inferior to Zhirkov, ArshavinPresident of the Football Federation of Armenia believes our national team has a chance to win EURO 2012 Russia vs. Armenia qualifier.
03/06/2011 16:22International Footzal diplomatic tournamentIn the tournament will partake teams of the RA MFA and teams of the accredited representations in RA.
03/06/2011 15:55Armenian chess players at Orissa OpenGMs Tigran L. Petrosian and Sergey Kasparov have scored 5.5 points each out of 7 at Orissa Open Chess Championship.
03/06/2011 15:02Rival fan throws punch at Messi in ArgentinaA rival fan has thrown a punch at Lionel Messi as the Barcelona star was signing autographs and meeting with fans in his home town in Argentina.
03/06/2011 14:45Football: Sunshine expected in St. PetersburgMeteorologists say sunshine will keep on tomorrow when the Petrovsky Stadium of Saint Petersburg hosts EURO 2012 Russia vs. Armenia qualifier.
03/06/2011 14:24Bookmakers believe in Russia's victoryThe world bookmaker offices think the favorites of the Russia – Armenia meeting are the owners of the field.
03/06/2011 14:03Armenian National Team left for St. PetersburgArmenian National football team left for St Petersburg where it will have a meeting with the Russian team,
02/06/2011 17:43French Federation warns Alen BogosyanThe Football Federation of France gave a warning to the assistant of the head coach of the national team of the country Alen Bogosyan.