26/06/2024 19:23Համեստ Աֆրիկյանը բրոնզե մեդալ է ապահովել բռնցքամարտի պատանիների Եվրոպայի առաջնությունումՊարտության է մատնել Սերբիայի ներկայացուցչին։
25/06/2024 21:54Սեյրան Կիրակոսյանը՝ արծաթե, Պետրոս Կուրղինյանը և Նարեկ Գրիգորյանը՝ բրոնզե մեդալակիր. Ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության երկրորդ օրվա արդյունքներըԵզրափակիչ է դուրս եկել նաև Յուրիկ Մխիթարյանը:
25/06/2024 20:14Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնություն․ Ալեքս Մարգարյանը եզրափակիչում է, Արթուր Ամոյանը կպայքարի բրոնզե մեդալի համարՄարգարյանը 14։9 հաշվով հաղթանակ տարավ ուկրաինացի Վադիմ Մատրոսի նկատմամբ։
25/06/2024 19:22Ըմբիշ Մարատ Աճեմյանը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլԵզրափակիչ է դուրս եկել նաև Յուրիկ Մխիթարյանը
24/06/2024 22:51Հայաստանի թիմը շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների առաջնության միանձնյա առաջատարն է․ հաղթել են նաև Իսրայելի թիմինՄինչ այդ էլ Թուրքիայի թիմին էին հաղթել։
24/06/2024 20:22«Նոա»-ին է միացել պորտուգալացի Հելդեր Ֆերեյրան«Նոա» է տեղափոխվել Կիպրոսի «Անորտոսիս»-ից։
24/06/2024 20:08Պատանի ըմբշամարտիկ Սեյրան Կիրակոսյանը դուրս է եկել Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլՈւժերը կչափի Բուլղարիայի ներկայացուցիչ Լազարովի հետ։
24/06/2024 17:50Շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների առաջնությունում հայ շախմատիստները պարտության են մատնել Թուրքիայի թիմինԱռաջին տուրում մեր թիմը 3,5:0,5 հաշվով հաղթել էր Իսրայելի թիմին։
24/06/2024 14:06Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը՝ Լոս Անջելեսի ընկերական մրցաշարի հաղթողՀայաստանի հավաքականն առաջին խաղում ուժերն է չափել Գվատեմալայի ընտրանու հետ և 89:57 հաշվով հաղթանակ տարել:
24/06/2024 11:07Ինձ համար, ցավոք սրտի, Հայաստանի ազգային հավաքականի դուռը փակ է. Հենրիխ Մխիթարյան«Ժամանակը չվատնել հեռախոսների մեջ»։
24/06/2024 10:50Ռուբեն Հայրապետյանն ինձ ուղարկեց Բրազիլիա` կատարելագործվելու. Հենրիխ ՄխիթարյանՀենրիխ Մխիթարյանն Արտակ Ալեքսանյանի հետ հարցազրույցի ժամանակ հայտարարեց, որ 5 լեզվի գերազանց տիրապետում է։
23/06/2024 18:26Հայաստանի թիմը 10 մեդալ է նվաճել ՎրաստանումՎազգեն Բադալյանի գլխավորած թիմի 11 մարզիկներից 10-ը բարձրացել են պատվո հարթակ, հաղորդում է ՀԲՖ-ի ֆեյսբուքյան էջը։
23/06/2024 11:32Մեդալների համար պայքարին իրենց արժանապատիվ և պատրաստված մասնակցությունը կբերեն նաև մեր երկրի ներկայացուցիչները. Գագիկ Ծառուկյանը շնորհավորել է մարզաշխարհի ներկայացուցիչներին1948 թվականի, ՄՕԿ-ի որոշմամբ, հունիսի 23-ը նշվում է որպես միջազգային օլիմպիական օր։
22/06/2024 20:30Գրետա Վարդանյանը Փարիզի 2024 թվականի Պարալիմպիկ խաղերի ուղեգիր է նվաճելԱպահովել է իր մասնակցությունը Փարիզում անցկացվելիք խաղերին:
22/06/2024 17:17Շախմատի Եվրոպայի մինչև 18 տարեկանների առաջնության առաջին խաղափուլում Հայաստանի թիմը հաղթանակ է տարելՀայաստանը ներկայացնում են Էմին Օհանյանը, Արսեն Դավթյանը, Էրիկ Գասպարյանը, Ռոբերտ Փիլիպոսյանը և Բենիկ Ագասարովը:

30/05/2011 14:56Vigen Mirumian wins Orlova OpenArmenian GM Vigen Mirumian scored 7.5 points out of 9 and took the first prize in Orlova Open, Czech Republic.
30/05/2011 12:12Sergey Grigoriants finishes secondGM Sergey Grigoriants scored 4.5 points out of 6 and finished second at Moscow Chess Championship. Chadayev won the tournament with 4.5 points.
28/05/2011 14:01Sergey Grigoriants surpasses his rivals with one pointArmenian GM Sergey Grigoriants has scored 4 points out of 6 and is leading the table in the final of Moscow Chess Championship 2011.
28/05/2011 13:55Vigen Mirumyan leadingGrandmaster Vigen Mirumyan in the open held in city Orlova in Czech Republic has received 6 points out of 7 and now is leading the tournament list.
27/05/2011 15:37Mkhitaryan the best halfback of “Shakhtyor”The visitors of the official site of “Shakhtyor” football team have named the best halfbacks of the team.
27/05/2011 12:58Heineken renews the contract with UEFAHeineken International has extended its contract with UEFA to sponsor the UEFA Champions League for a further three years.
26/05/2011 18:58Mirumian, Doluhanova at Orlova OpenArmenian GM Vigen Mirumian has scored 4.5 points out of 5 and is sharing 1st-4th places at Orlova Open.
26/05/2011 18:47Sergey Grigoriants at Moscow ChampionshipArmenian GM Sergey Grigoriants has scored 3 points out of 4 and is leading the table in the final of Moscow Chess Championship.
26/05/2011 18:33Zidane to be Real's new sports directorReal president announced Wednesday that the club's management would be restructured following the dismissal of director general Jorge Valdano.
26/05/2011 17:33Arshavin: “Everything should be done to win Armenians”Russian National Football Team and “Arsenal” football player Andrey Arshavin thinks that the national team will be able to play better.
25/05/2011 15:10Mirumian, Doluhanova in OrlovaArmenian GM Vigen Mirumian had the fourth victory in Orlova Open.
25/05/2011 14:02Tigran L. Petrosian to participate in Orissa OpenGM Tigran L. Petrosian will participate in Orissa Open Chess Championship (Bhubaneswar, India) to be held from May 28 to June 6, 2011.
25/05/2011 13:20Wenger wants £35million BenzemaThe Arsenal boss claims he will be 'extremely active' in the transfer market and confirmed he is targeting the French striker, 23.
24/05/2011 17:01Armenia wins two bronzes in DagestanMusa Murtazaliyev (w/c 74 kg) and Hajimurad Nurmagomedov (w/c 84 kg) won bronzes at Free-style Wrestling Tournament in memory of Ali Aliyev.
24/05/2011 16:17Vigen Mirumian at Open OrlovaArmenian GM Vigen Mirumian (Czech Republic) has scored 3 points out of 3 and is the leader among 99 participants at Open Orlova 2011 chess tournament.