Էրդողանն ապրիլի 24-ի նախօրեին հանդես է գալու պաշտոնական հայտարությամբ
Ապրիլի 24-ի նախօրեին Թուրքիայի կառավարության կայքում հրապարակվելու է վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի` Հայոց ցեղասպանությանն առնչվող պաշտոնական հայտարարությունը: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Սաբահ» պարբերականի էլ-կայքը: Այս մասին հայտնում է ermenihaber.am-ը:
Աղբյուրի համաձայն` այդ հայտարարությունը հրապարակվելու է 9 լեզվով, այդ թվում նաև արևելահայերեն և արևմտահայերեն:
Վկայակոչելով կառավարությանը մոտ կանգնած իր աղբյուրներին` «Սաբահը» նշում է, որ հայտարարության մեջ շեշտը դրվելու է «անցյալը հարգելու և ապագան միասին կառուցելու» մտքի վրա:

On the eve of the Armenian Genocide Remembrance Day marked on April 24, an official statement of Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan about the Armenian Genocide will be posted on the website of the Turkish government, ermenihaber.am reported, citing Turkey’s Sabah daily.
The statement will be released in nine languages, including Western Armenian and Eastern Armenian, according to the source.
Sabah says citing its sources in the government that the statement will stress the idea of ‘the respect of the past and building the future jointly”.