Հարուցվել է քրգործ՝ ժամկետային զինծառայող Մհեր Արզումանյանի մահվան դեպքի առթիվ
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Մհեր Արզումանյանի սպանության դեպքի առթիվ։
2017 թվականի ապրիլի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Մհեր Ֆելիքսի Արզումանյանը:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն:

В СК Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства ВС Азербайджана военнослужащего
В Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства Вооруженными силами Азербайджана военнослужащего срочной службы Мгер Арзуманяна.
Как сообщает пресс-служба СК, военнослужащий получил смертельное огнестрельное ранение в области груди. Возбуждено уголовное дело по статье «убийство на почве расовой, национальной или религиозной нетерпимости».
Как сообщалось ранее, военнослужащий Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики погиб в результате нарушения режима перемирия со стороны ВС Азербайджана.