Ընտանիքում բռնության մասին վիճահարույց նախագիծը խորհրդարանը ընդունեց. Դեմ էին միայն «Ծառուկյան» խմբակցությունից
13/12/2017 12:19
Խորհրդարանն այսօր երկրորդ ընթերցմամբ և վերջնական ընդունեց «Ընտանիքում բռնության կանխարգելման, ընտանիքում բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության և ընտանիքում համերաշխության վերականգնման մասին» օրենքի ու կից  ներկայացված նախագծերի փաթեթը:
Նախագծին կողմ քվեարկեց 75 պատգամավոր, դեմ էր 12 պատգամավոր, ձեռնպահ՝ 8-ը: Դեմ և ձեռնպահ քվեարկած պատգամավորները «Ծառուկյան» խմբակցության անդամներն էին:

Парламент Армении принял спорный закон о семейном насилии. «Против» проголосовали только депутаты фракции «Блок Царукян»
13/12/2017 13:13
Парламент Армении принял сегодня во втором чтении проект закона РА «О предотвращении насилия в семье, защите лиц, подвергшихся насилию в семье, и восстановлении согласия в семье» и пакет прилагаемых к нему документов.
За законопроект проголосовали 75 депутатов, против – 12 депутатов, воздержались – 8 депутатов. Воздержались и проголосовали «против» только депутаты фракции «Блок Царукян».