Մեղադրող դատախազը Ժիրայր Սեֆիլյանի համար պահանջեց 11 տարվա ազատազրկում
Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով մեղադրող դատախազն այսօրվա նիստում պահանջեց Ժիրայր Սեֆիլյանին դատապարտել 11 տարվա ազատազրկման:
Նա Սեֆիլյանին առաջադրված մեղադրանքները համարեց հիմնավոր` միևնույն ժամանակ նշելով, որ կան մեղմացուցիչ հանգամանքներ` Ժիրայր Սեֆիլյանի մասնասկցությունն Արցախյան պատերազմին և անչափահաս որդու խնամակալությունը:
Գործով անցնող Գևորգ Սաֆարյանի համար դատախազը պահանջեց 4 տարի 6 ամսվա ազատազրկմում, Գալուստ Գրիգորյանի համար` 3 տարվա, Ներսես Պողոսյանի համար` 4 տարվա, Սասունիկ Կիրակոսյանի համար պահանջեց 4 տարի 6 ամսվա, Հովհաննես Պետրոսյանի համար` 2 տարվա և Հրայր Թոփչյանի համար` 3 տարվա ազատազրկում:

Прокурор потребовал приговорить Жирайра Сефиляна к 11 годам лишения свободы
Сегодня в ходе заседания суда общей юрисдикции административного района Шенгавит по делу координатора гражданской инициативы «Учредительный парламент» Жирайра Сефиляна и других прокурор потребовал приговорить Сефиляна к 11 годам лишения свободы.
Прокурор посчитал предъявленные Жирайру Сефиляну органом предварительного следствия обвинения доказанными, отметив при этом, что есть также смягчающие обстоятельства – участие Сефиляна в карабахской войне и опека над несовершеннолетним сыном.
Что касается остальных фигурантов уголовного дела, то прокурор потребовал для Геровка Сафаряна 4 года и 6 месяцев заключения, для  Нерсеса Погосяна – 4 года, Галуста Григоряна – 3 года, Грайра Топчяна – 3 года, Сасуника Киракосяна – 4 года и 6 месяцев, Ованнеса Петросяна – 2 года лишения свободы.