Մալիի նորանշանակ դեսպանը հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց Էդվարդ Նալբանդյանին
Փետրվարի 11-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Մալիի նորանշանակ դեսպան Տիեֆինգ Կոնատեին (նստավայրը՝ Մոսկվա) հավատարմագրերի պատճենի հանձնման կապակցությամբ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Շնորհավորելով և հաջողություններ մաղթելով դեսպան Կոնատեին՝ նախարար Նալբանդյանն ընդգծել է, որ նորանշանակ դեսպանն իր ակտիվ գործունեությամբ կնպաստի Հայաստանի և Մալիի միջև հարաբերությունների առավել ընդլայնմանն ու ամրապնդմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ Մալիի դեսպանը վստահեցրել է, որ առավելագույն ջանքերը կներդնի երկու երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցության խթանման համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության երևանյան գագաթաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել իրավապայմանագրային դաշտի ձևավորման, միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցության, առևտրատնտեսական կապերի զարգացման շուրջ։

Новый посол Мали вручил Эдварду Налбандяну копии верительных грамот
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял 11 февраля новоназначенного посла Республики Мали в Армении Тиефинга Конате (резиденция в Москве) в связи с вручением верительных грамот.
Поздравив и пожелав успехов послу Конате, министр Налбандян подчеркнул, что новоназначенный посол своей активной деятельностью поспособствует наибольшему расширению и укреплению отношений между Арменией и Мали.
Поблагодарив за пожелания, посол Мали заверил, что приложит максимальные усилия для стимулирования сотрудничества в двустороннем и многостороннем формате между двумя странами.
В ходе встречи стороны обсудили подготовительные работы к ереванскому саммиту Международной организации Франкофонии.
Собеседники обменялись также мнениями вокруг формирования договорно-правового поля, взаимодействия в рамках международных организаций, развития торгово-экономических связей.