16/04/2026 15:40Ալեն Սիմոնյանը Թուրքիայում կարճ զրույց է ունեցել ադրբեջանցի իր գործընկերոջ հետՍիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է Միջխորհրդարանական միության (IPU) 152-րդ վեհաժողովի լիագումար նիստի աշխատանքներին:
16/04/2026 15:01Էկոնոմիկայի նախարարությունում քննարկվել են ՀՀ-ԱՄՆ համագործակցության ընդլայնման ուղղությունները մտավոր սեփականության պաշտպանության ոլորտումՀանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են ՀՀ–ԱՄՆ համագործակցությունը մտավոր սեփականության ոլորտում՝ ընդգծելով դրա առանցքային դերը մրցունակ, նորարարական և գիտելիքահենք տնտեսության ձևավորման գործում։
16/04/2026 14:45Իրանական նավերը նոր միջոց են գտել Հորմուզի նեղուցում ԱՄՆ-ի շրջափակումը շրջանցելու համար. BloombergՀրապարակման համաձայն՝ դրանք սկզբում ժամանել են Ֆուջեյրա (ԱՄԷ) ափերի մոտ, այնուհետև շարժվել են հյուսիս-արևելք՝ դեպի Իրանի ափ, և միայն դրանից հետո ուղղվել դեպի հյուսիս՝ դեպի Հորմուզ։
16/04/2026 14:04Մենք արդեն ակնհայտ օրինաչափություն ենք տեսնում, որ թիրախում մեր քաղաքական ուժն է. Գոհար Մելոյան (Տեսանյութ)Եթե իրավական գործընթացի մասին խոսք գնար, երկակի ստանդարտներ չէին կիրառվի։
16/04/2026 13:32Փաստաբանները չեն կարողանում իրականացնել իրենց գործունեությունը, սա մարդու իրավունքների կոպտագույն խախտում է. Մարիաննա Ղահրամանյան (Տեսանյութ)Ուզում եմ այս գործընթացի վրա հրավիրել ՀՀ-ում ընտրական գործընթացներին հետևող կառույցների ուշադրությունը։
16/04/2026 13:28«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության դեմ իրականացվում է ուղիղ քաղաքական հետապնդում. Մարիաննա Ղահրամանյան (Տեսանյութ)Սա նախորդ օրերի գործընթացի շարունակությունն է, բերման ենթարկվածների թվում էլի կին կա՝ Արտաշատի գրասենյակից Հասմիկ Ամիրզադյանը։
16/04/2026 13:12«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության շուրջ իրականացվող գործընթացը գնահատում ենք որպես քաղաքական հետապնդում. Վահան Հովհաննիսյան (Տեսանյութ)Ցանկանում են, որ այս ամենը հետագայում կուսակցության համար դառնա արգելք՝ մասնակցելու ընտրություններին
16/04/2026 12:39Արդեն 15 անձ է բերման ենթարկվել, մեկ անձի նկատմամբ մեղադրանք է ներկայացվել. Մարիաննա Ղահրամանյան (Տեսանյութ)Էլի մեղադրանքը նույնն է, իբր թե բարեգործության արգելքն է խախտել, սա արդեն ձեռագիր է։
16/04/2026 12:30Հասմիկ Ամիրզադյանը 5 որդեգրված երեխա ունի. փաստաբանՀասմիկ Ամիրզադյանը 5 որդեգրված անչափահաս երեխա ունի, հուսով եմ հաշվի կառնեն։
16/04/2026 12:25Դավիթ Ղազինյանը հայտնել է՝ ով է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության բերման ենթարկված կին ներկայացուցիչըՄենք սպասում էինք դրան։
16/04/2026 12:17Առողջության համընդհանուր ապահովագրության համակարգը ընտրակաշառքի յուրօրինակ ձև է․ Ստեփան Ասրյան (Տեսանյութ)Մենք ՀՀ քաղաքացիների համար Հայաստանի ամբողջ տարածքում կապահովենք համընդհանուր անվճար բժշկական օգնություն և սպասարկում՝ ծառայությունների համապարփակ փաթեթով։
16/04/2026 12:12Խուզարկություններ՝ «Ուժեղ Հայաստանի» տարբեր գրասենյակներում. շուրջ 14 անձ բերման է ենթարկվել (Տեսանյութ)Առավոտվանից փորձում ենք ճշտել, թե այդ անձինք որտեղ են տարվել, ինչի համար, որևէ ինֆորմացիա չենք ստանում։
16/04/2026 11:56Իշխանությունը երբ պետք է՝ արևմտամետ է, երբ պետք է՝ ռուսամետ. ՌուստամյանՓաշինյանը վարում է կա՛մ-կա՛մ-ի քաղաքականություն։
16/04/2026 11:48Առավոտվանից արշավ է «Ուժեղ Հայաստանի» նկատմամբ, խուզարկություններ են, բերման ենթարկվածներ կան. Գոհար Մելոյան (Տեսանյութ)Թիրախավորվում են կանայք։

04/03/2026 12:113 марта чартерным рейсом из Омана в Ереван были эвакуированы 115 пассажиров, из которых около 90 — граждане Армении: МИД Армении«Персонал посольства Армении в Омане присутствовал в аэропорту и оказал гражданам необходимую поддержку», — отметила Ани Бадалян.
04/03/2026 11:49По данным источников варварского режима Баку, искусственно созданный Азербайджан, вероятно, разместил дополнительные войска на границе с Ираном — Вардан ВосканянНикто не может исключать, что подобные военные приготовления могут быть направлены на реализацию сценария, при котором союзному Израилю варварскому режиму Баку будет дано указание присоединиться к агрессии против Ирана.
04/03/2026 11:31«Разделяем скорбь»: Копыркин оставил запись в книге соболезнований в посольстве ИранаВ эти трудные дни передаю слова искреннего сочувствия и поддержки иранским коллегам и всему народу дружественного Ирана.
04/03/2026 10:21Подавляющее большинство мер, реализуемых властями Республики Армения в сфере безопасности, не имеет отношения к реалиям современностиОпределённые средства расходуются, однако их эффективность и соответствие текущей обстановке, мягко говоря, вызывают серьёзные сомнения.
03/03/2026 19:09Иран пригрозил странам Европы войной в случае поддержки СШАЭто было бы расценено как акт войны против Ирана.
03/03/2026 18:31«Реальность диаметрально противоположна, а результат мы увидим 7 июня» — реакция офиса второго президента Армении на слова Алена СимонянаБаграт Микоян сообщил, что в середине марта будет объявлен кандидат в премьер-министры от блока «Армения».
03/03/2026 17:43Запланирована встреча в формате тет-а-тет премьер-министров Армении и ГрузииСостоится 15-е заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией.
03/03/2026 17:19Армения готова оказать поддержку в вопросах перемещения граждан Омана — Арарат Мирзоян провёл телефонный разговор с Бадром аль-БусаидиСтороны обсудили ситуацию на Ближнем Востоке.
03/03/2026 16:26Мгер Григорян и Кирсти Наринен подчеркнули важность реформ по укреплению демократии в АрменииКроме того, вице-премьер Армении и посол Финляндии обменялись мнениями по вопросам регионального развития.
03/03/2026 15:25«Я был этим крайне огорчён»: Пашинян объяснил, почему заявил, что пенсионеры не знают, как распорядиться повышенными 10 000 драмами (видео)Я видел, что стоимость сигарет среди пенсионеров чрезвычайно высока.
03/03/2026 14:32«Скоро выборы, какой импичмент, какая уличная борьба»: Ален Симонян о действиях РПАУ республиканцев нет даже 400 человек для участия в выборах, чтобы они могли говорить об импичменте.
03/03/2026 14:26Ашотян: Ален Симонян не циник, а обычный нахал (видео)Он задал вопрос: кто накопил больше смертных грехов — Никол или Ален?
03/03/2026 13:41«По-нашему» и сила Гагика Царукяна будут соревноваться за звание первой оппозиционной силы: Ален Симонян (Видео)Симонян заявил, что уверен, что 2-3 оппозиционные силы смогут переступить временный порог.
03/03/2026 13:03В Нью-Йорке прошла первая антивоенная демонстрация — Вардaн ВосканянНет сомнений, что администрация президента США Дональда Трампа перед возможной атакой на Иран также учитывала возможную реакцию американского общества и только после оценки рисков приступила к действиям.
03/03/2026 12:29В письме Давида Амбарцумяна содержался не намек, а прямой призыв к уличной борьбе: РПА вскоре выступит с официальным заявлением — Айк Мамиджанян«Импичмент всегда был и остаётся вопрос номер один в нашей повестке», — отметил он в интервью журналистам.