22/06/2024 16:58Վալերիկ Մովսիսյանը` Եվրոպայի Մ19 առաջնության կրկնակի չեմպիոն301 կգ արդյունք է գրանցել երկամարտում:
22/06/2024 13:57Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթեց Գվատեմալայի թիմինՀայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից տեղեկանում ենք, որ կայացած խաղում Հայաստանի հավաքականը հաղթանակ տարավ 89:57 հաշվով:
21/06/2024 16:01«Ուրարտու»-ն պայմանագիր է ստորագրել ռուս հարձակվող Անտոն Կիլինի հետ«Ողջունում ենք Անտոն Կիլինին «Ուրարտուում»»։
20/06/2024 22:07Արթուր Աբրահամը Գերմանիայում է հետևում Եվրո-2024-ի խաղերինԵվրո-2024-ում աջակցում է «Բունդեսթիմին»։
20/06/2024 11:02Հայաստանի նետաձգության տղամարդկանց թիմը Թուրքիայում օլիմպիական ուղեգիր չի նվաճելԹիմային պայքարում Հայաստանի եռյակը գրավել է 37-րդ տեղը, հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի լրատվականը։
19/06/2024 18:00Կարեն Խաչանովը չի մասնակցի Փարիզի Օլիմպիական խաղերինՎարկանիշի համաձայն՝ Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր էին նվաճել Անդրեյ Ռուբլյովը (6), Կարեն Խաչանովը (22), Դարիա Կասատկինան (14), Լյուդմիլա Սամսոնովան (15), Աննա Կալինսկայան (24), Անաստասիա Պավլյուչենկովան (26) և Անաստասիա Պոտապովան (36), սակայն նրանք չեն մասնակցի խաղերին տարբեր պատճառներով։
19/06/2024 17:47Կայծակնային շախմատի մրցաշարում առաջին տեղն է զբաղեցրել Մամիկոն Ղարիբյանը, լավագույն արդյունք ցույց տված շախմատիստուհին Մարիամ Մկրտչյանն էԵրրորդ տեղում Ռոբերտ Փիլիպոսյանն է։
18/06/2024 21:36Հայ մարմնամարզուհին չի մասնակցի ԲՐԻԿՍ-2024 խաղերին․ պատճառը որպես գլխավոր մրցավար՝ Ադրբեջանի ներկայացուցչի նշանակումն էԲՐԻԿՍ երկրների մարզական խաղերը Կազան քաղաքում մեկնարկել են հունիսի 12-ին, շարունակվելու են մինչև հունիսի 23-ը։
17/06/2024 21:29Համաշխարհային վարկանիշային միավորների նոր աղյուսակում հայ ըմբիշներն առաջատար ենԱզատ ոճայինների ցանկը կազմելիս հաշվի են առնվել նաև Բուդապեշտում օրերս կայացած միջազգային մրցաշարի արդյունքները:
17/06/2024 13:20«Լավագույնն» ու «ծագող աստղը»․ Մխիթարյանն ու Սպերցյանը՝ միմյանց մասին․ ԼուսանկարներՄխիթարյանը կիսվել է լուսանկարով։
13/06/2024 14:05Մարիամ Մկրտչյանը դարձավ աշխարհի մինչև 20 տարեկան աղջիկների փոխչեմպիոնՄարիամը, չկրելով ոչ մի պարտություն, 11 հնարավորից վաստակեց 9.5 միավոր և նվաճեց արծաթե մեդալ:
10/06/2024 18:00Սևանա լճում երրորդ անգամ կանցկացվի «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական լողի մրցաշարըՄրցաշարին չեն կարող են մասնակցել այն մարզիկները, որոնց անունները ներառված են ՀՀ լողի վարկանիշային աղյուսակում (ռեյտինգ) կամ վերջին հինգ տարիների ընթացքում մասնակցել են ՀՀ լողի առաջնություններին կամ միջազգային մրցաշարերին:

24/05/2011 15:45Tigran Kotanjian finishes second at Beirut OpenArmenian GM Tigran Kotanjian scored 7 points out of 9 and finished second among 68 participants at Beirut International Open Chess Tournament.
23/05/2011 17:48Ancelotti gets dumped as Chelsea managerCarlo Ancelotti was dumped as Chelsea manager on Sunday following a trophyless season.
23/05/2011 17:26Schalke's Raul open to Spain returnSchalke striker Raul has said he would be open to a return to the Spain squad if coach Vicente Del Bosque called him in the future.
23/05/2011 14:50Henrikh Mkhitaryan: Much more difficult to win Ukrainian champs“It is not easy to compare the two championships, but I must say I faced more difficulties here.”
23/05/2011 13:19Lilit Mkrtchian wins bronzeLilit Mkrtchian, scoring 8 points, won bronze in the European Women's Rapid Chess Championship.
23/05/2011 12:58Maria Gevorgyan fulfills WIM normArmenian U18 Girls' Champion Maria Gevorgyan has fulfilled the Women's International Master norm in the European Women's Championships in Tbilisi.
21/05/2011 13:53Vigen Mirumian at Czech ChampionshipArmenian GM Vigen Mirumian scored 5 points out of 9 and shared 3rd-5th places at the Czech Championship in Pardubice.
21/05/2011 13:44Armenian chess players at European Rapid ChampionshipLilit Mkrtchian has scored 4.5 points and is eighth. She is one point behind the leader, Hoang Thanh Trang.
20/05/2011 17:03Edgar Nazaretyan wins international tennis tournament in TurkeyThe Armenian sportsman won the competition among tennis players from more than 20 countries.
20/05/2011 14:37GM Vigen Mirumian at Czech ChampionshipArmenian GM Vigen Mirumian has scored 4.5 points out of 8 and is sharing 2nd-5th places at the Czech Championship in Pardubice.
20/05/2011 14:20Anna Hairapetian fulfills WIM normArmenian WFM Anna Hairapetian fulfilled Women's International Master’s norm at the 12th European Women's Championships in Tbilisi, Georgia.
19/05/2011 16:14Shirokov:“I'm not going to partake in meeting with Armenian teamThe halfback of the Russian National football team Roman Shirokov will not be able to partake in the meeting with the Armenian team.
19/05/2011 14:56Karen H. Grigoryan wins Kirishi tournamentIn the last, 11th round Grigoryan beat Eliseev with white pieces and won the tournament.
19/05/2011 14:15Kevin Doyle to miss Republic of Ireland qualifierThe 27-year-old aggravated a knee injury after coming on as a Wolves substitute in Saturday's 3-1 win at Sunderland.
18/05/2011 18:23Elina Danielian wins bronzeAntoinette Stefanova finished in second place at European Individual Women Chess Championship. Victoria Cmilyte won the title of champion.