25/05/2024 20:39Ռուսաստանը վերականգնում է մինչև 1954 թվականը գործող ավանդույթը․ սպորտսմենների շքերթ կանցկացվի Կարմիր հրապարակում«Ֆիզկուլտուրնիկների ու մարզիկների մասնակցությամբ այս հրաշալի ավանդույթը ձևավորվել է 1919 թվականին»։
25/05/2024 11:44Ներդրեք ձեր բոլոր ջանքերը բարձրագուjն սպորտային փառքի՝ օլիմպիական ոսկե մեդալի համար. Գագիկ Ծառուկյանը՝ մարզիկներինԺամանակն է, որ ամենաշատ օլիմպիական ուղեգիր ապահոված մեր մարզիկները քաղեն իրենց ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի պտուղները:
24/05/2024 21:24Հովհաննես Հովհաննիսյանը՝ ծանրամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոնԱռաջնությունն անցկացվում է Պերուի մայրաքաղաք Լիմայում։
24/05/2024 21:09Արթուր Բազեյանը հաղթանակ է տարել Թաիլանդում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարումՄայիսի 25-ին ռինգ դուրս կգան Բարեղամ Հարությունյանն ու Ռաֆայել Հովհաննիսյանը։
24/05/2024 13:54Ծանրորդ Հովհաննես Հովհաննիսյանը դարձել է երիտասարդների ԱԱ-ի փոխչեմպիոնԱվելի վաղ Հայաստանի հավաքականից Նարեկ Գրիգորյանը զբաղեցրել էր 5-րդ տեղը:
24/05/2024 13:51«Ուրարտու-2012»-ն իր առաջին հաղթանակն է տարել Elite Neon Cup մրցաշարումՕրվա երկրորդ հանդիպումը մեկնարկելու է 16:15-ին։
23/05/2024 19:22Մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանը, Արթուր Ավետիսյանն ու Արթուր Թովմասյանը Վառնայում ընթացող մրցաշարի եզրափակիչ փուլ են անցելWorld Challenge Cup մրցաշարում հայ մարմնամարզիկները լավ մրցելույթներ են ունեցել։
23/05/2024 15:16Բազկամարտիկ Ազատ Սրապյանը նվաճել է Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոնի կոչումըԲազկամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցել է ավելի քան 29 պետություն։
22/05/2024 19:10ԱՊՀ երկրների ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի համաժողովը կկայանա ՀայաստանումԳյումրիում կանցկացվի ԱՊՀ երկրների ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի համաժողովը։
22/05/2024 16:33Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՎնասվածքների պատճառով հավաքականին չեն միանա Հրանտ-Լեոն Ռանոսը, Անդրե Կալիսիրը, Նարեկ Գրիգորյանը և Ուգոչուկվու Իվուն:
21/05/2024 20:12Հայ մարմնամարզիկները Բուլղարիայում մասնակցելու են World Challenge Cup մրցաշարինՄրցաշարն ավարտվելու է մայիսի 27-ին։
21/05/2024 11:36Բարի լույս, չեմպիոննե՛ր. Հենրիխ Մխիթարյանը նոր գրառում է արելՄիլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկար է հրապարակել Ա Սերիայի չեմպիոնական տիտղոսով պարգևատրվելուց հետո:
17/05/2024 23:14Հենրիխ Մխիթարյանը միջազգային հանրությանը հիշեցրել է՝ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը Բաքվի բանտում ապօրինի կալանքի տակ էԱդրբեջանական իշխանությունները երկարացրել են նրանց ապօրինի կալանքի ժամկետը։
17/05/2024 18:13Եղիշե Մոսեսյանը՝ ըմբշամարտի Մ15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության հաղթողԱռաջնությունը կավարտվի մայիսի 18-ին:
17/05/2024 14:51Հայտնի են դպրոցականների միջև «Սպորտլանդիա» մարզական միջոցառման եզրափակիչ փուլի հաղթողներըԸնդհանուր առմամբ՝ հանրակրթական դպրոցների 1-3-րդ և 4-6-րդ դասարանների միջև «Սպորտլանդիա» մարզական միջոցառմանը մասնակցել են 10 հազար աշակերտներ՝ ՀՀ ավելի քան հազար դպրոցներից:

22/09/2018 14:07Директор Службы нацбезопасности Армении избран президентом Федерации футбола республикиФедерацию футбола Армении с 2002 года возглавлял 55-летний Рубен Айрапетян. Он был переизбран в 2006, 2010 и 2015 гг.
22/09/2018 10:23Генрих Мхитарян может пропустить матч с «Эвертоном» из-за повреждения голеностопа29-летний футболист получил травму в матче 1-го тура группового этапа Лиги Европы с «Ворсклой» (4:2).
21/09/2018 19:35Клопп запретил Amazon снимать документальный сериал о «Ливерпуле»Компания направила запрос в мерсисайдский клуб. Владелец«Ливерпуля» Джон Генри и другие руководители были согласны, однако решающее слово было за главным тренером командыЮргеном Клоппом.
21/09/2018 18:49Месси – лучший игрок недели в Лиге чемпионовПобедителем стал нападающий «Барселоны» Лионель Месси, оформивший хет-трик в матче с ПСВ.
21/09/2018 11:50Генрих Мхитарян: «Арсенал» хочет выиграть Лигу Европы, чтобы попасть в Лигу чемпионов»Полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян после победы над «Ворсклой» (4:2) в матче Лиги Европы рассказал о значимости турнира для лондонского клуба.
20/09/2018 19:13«Лион» пожизненно запретит фанату посещать матчи за нацистское приветствие«Лион» пожизненно запретит болельщику посещать матчи команды за использование нацистского приветствия.
20/09/2018 10:47Роналду получил красную карточкуНа 29-й минуте встречи, проходящей на стадионе «Месталья», арбитр показал форварду красную карточку, после того как Роналду провёл рукой по голове защитника хозяев Джейсона Мурильо.
19/09/2018 19:00«Ливерпуль» стартовал с шести побед подряд впервые с сезона-1961/62В турнирной таблице английской Премьер-лиги команда с 15 очками в активе занимает второе место, уступая «Челси» лишь по дополнительным показателям. В Лиге чемпионов «Ливерпуль» единолично возглавляет группу, опережая «Наполи», «Црвену Звезду» и «ПСЖ».
19/09/2018 11:04Месси – первый в истории игрок, оформивший 8 хет-триков в Лиге чемпионовХет-триком отметился нападающий сине-гранатовых Лионель Месси.
18/09/2018 12:08«Ювентус» интересуется вратарем «Реала» НавасомСам футболист сообщил президенту мадридцев Флорентину Пересу о своем недовольстве, который заявил, что готов выслушать предложения по голкиперу в январе.
17/09/2018 13:15Игуаин впервые забил за «Милан»Игуаин был арендован «Миланом» у «Ювентуса» на один сезон за 18 миллионов евро.
15/09/2018 15:50Пирло: если Дибала будет тренироваться, как Роналду, он будет в старте «Юве»Если он будет тренироваться с желанием, как у Роналду, трудно будет оставить его за пределами стартового состава. Когда вы не играете, нужно стараться ещё больше. Навыки Дибалы не подвергаются сомнению, но необходимо трудолюбие.
15/09/2018 12:38Тухель – первый в истории «ПСЖ» тренер, стартовавший с пяти побед подряд в лиге 1Томас Тухель, возглавивший «ПСЖ» летом, стал первым в истории клуба тренером, стартовавшим с пяти побед подряд в чемпионате после назначения.
14/09/2018 10:54Ндомбеле продлил контракт с «Лион»Ндомбеле перешел в «Лион» из «Амьена» в 2017 году за 10 миллионов евро.
13/09/2018 18:26Федерация футбола Испании и ФИФА выступили против проведения игр Примеры в СШАМатчи Примеры, которые ранее планировалось провести на территории США и Канады, вероятно, пройдут в Испании, несмотря на намерения руководства лиги, сообщает Football Espana со ссылкой на Marca.