25/05/2024 20:39Ռուսաստանը վերականգնում է մինչև 1954 թվականը գործող ավանդույթը․ սպորտսմենների շքերթ կանցկացվի Կարմիր հրապարակում«Ֆիզկուլտուրնիկների ու մարզիկների մասնակցությամբ այս հրաշալի ավանդույթը ձևավորվել է 1919 թվականին»։
25/05/2024 11:44Ներդրեք ձեր բոլոր ջանքերը բարձրագուjն սպորտային փառքի՝ օլիմպիական ոսկե մեդալի համար. Գագիկ Ծառուկյանը՝ մարզիկներինԺամանակն է, որ ամենաշատ օլիմպիական ուղեգիր ապահոված մեր մարզիկները քաղեն իրենց ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի պտուղները:
24/05/2024 21:24Հովհաննես Հովհաննիսյանը՝ ծանրամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնության փոխչեմպիոնԱռաջնությունն անցկացվում է Պերուի մայրաքաղաք Լիմայում։
24/05/2024 21:09Արթուր Բազեյանը հաղթանակ է տարել Թաիլանդում ընթացող օլիմպիական վարկանիշային մրցաշարումՄայիսի 25-ին ռինգ դուրս կգան Բարեղամ Հարությունյանն ու Ռաֆայել Հովհաննիսյանը։
24/05/2024 13:54Ծանրորդ Հովհաննես Հովհաննիսյանը դարձել է երիտասարդների ԱԱ-ի փոխչեմպիոնԱվելի վաղ Հայաստանի հավաքականից Նարեկ Գրիգորյանը զբաղեցրել էր 5-րդ տեղը:
24/05/2024 13:51«Ուրարտու-2012»-ն իր առաջին հաղթանակն է տարել Elite Neon Cup մրցաշարումՕրվա երկրորդ հանդիպումը մեկնարկելու է 16:15-ին։
23/05/2024 19:22Մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանը, Արթուր Ավետիսյանն ու Արթուր Թովմասյանը Վառնայում ընթացող մրցաշարի եզրափակիչ փուլ են անցելWorld Challenge Cup մրցաշարում հայ մարմնամարզիկները լավ մրցելույթներ են ունեցել։
23/05/2024 15:16Բազկամարտիկ Ազատ Սրապյանը նվաճել է Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոնի կոչումըԲազկամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցել է ավելի քան 29 պետություն։
22/05/2024 19:10ԱՊՀ երկրների ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի համաժողովը կկայանա ՀայաստանումԳյումրիում կանցկացվի ԱՊՀ երկրների ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի խորհրդի համաժողովը։
22/05/2024 16:33Ալեքսանդր Պետրակովը հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքական հրավիրված ֆուտբոլիստների ցուցակըՎնասվածքների պատճառով հավաքականին չեն միանա Հրանտ-Լեոն Ռանոսը, Անդրե Կալիսիրը, Նարեկ Գրիգորյանը և Ուգոչուկվու Իվուն:
21/05/2024 20:12Հայ մարմնամարզիկները Բուլղարիայում մասնակցելու են World Challenge Cup մրցաշարինՄրցաշարն ավարտվելու է մայիսի 27-ին։
21/05/2024 11:36Բարի լույս, չեմպիոննե՛ր. Հենրիխ Մխիթարյանը նոր գրառում է արելՄիլանի «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը լուսանկար է հրապարակել Ա Սերիայի չեմպիոնական տիտղոսով պարգևատրվելուց հետո:
17/05/2024 23:14Հենրիխ Մխիթարյանը միջազգային հանրությանը հիշեցրել է՝ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը Բաքվի բանտում ապօրինի կալանքի տակ էԱդրբեջանական իշխանությունները երկարացրել են նրանց ապօրինի կալանքի ժամկետը։
17/05/2024 18:13Եղիշե Մոսեսյանը՝ ըմբշամարտի Մ15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության հաղթողԱռաջնությունը կավարտվի մայիսի 18-ին:
17/05/2024 14:51Հայտնի են դպրոցականների միջև «Սպորտլանդիա» մարզական միջոցառման եզրափակիչ փուլի հաղթողներըԸնդհանուր առմամբ՝ հանրակրթական դպրոցների 1-3-րդ և 4-6-րդ դասարանների միջև «Սպորտլանդիա» մարզական միջոցառմանը մասնակցել են 10 հազար աշակերտներ՝ ՀՀ ավելի քան հազար դպրոցներից:

11/05/2011 14:17Ostrava Open: Vigen Mirumian shares 2nd-3rd placesArmenian GM Vigen Mirumian (Czech Republic) scored 7 points out of 9 and shared the 2nd-3rd places with Pawel Weichhold (Poland) at Ostrava Open.
11/05/2011 12:41Chess: Danielian draws with KhotenashviliCurrently Danielian is second with 3.5 points and Khotenashvili third with 3.5 points.
09/05/2011 15:14Victory in Shushi: first step to get rid of inferiority complexWe were three friends sitting in trenches. They were shooting from the other side while on this side 3 people were sitting, there was no way out.
07/05/2011 12:57Grishchuk: “Aronian got privilege by the black”Russian chess player Alexander Grishchuk explained why he couldn’t win Armenian grandmaster Levon Aronyan.
07/05/2011 12:54Armenian sambists prepare for European ChampionshipThe Armenian sambo national team will participate in the European Sambo Championship to be held in Bulgaria from May 12 to 16, 2011.
05/05/2011 16:11Sarajevo Open: Hrant Melkumyan among leadersGrandmaster Hrant Melkumyan won also Round 2 at Sarajevo Open and is currently among the leaders.
05/05/2011 14:04Alessandro Del Piero to sign new Juventus contractJuventus striker Alessandro Del Piero will sign a new contract that will see him remain in Turin beyond the summer.
03/05/2011 13:08Barca's Abidal, Iniesta in squad to face RealEric Abidal, who had surgery on a liver tumour, has been included in the squad for Tuesday's Champions League semi-final clash against Real Madrid.
03/05/2011 12:52Giorgi Bagaturov wins Thessaloniki Chess OpenThe Armenian chess player scored 7.5 points out of 9 and took the first prize.
02/05/2011 14:28Sydney International Open: David Harutyunyan finishes secondDavid Harutyunyan drew with Goh Wei Round 9 at Sydney International Open and finished second with 6.5 points.
29/04/2011 17:52Chess: Tatev Abrahamyan wins U.S. Vice Champion’s titleAnother game, Armageddon ended in a draw. Since Tatev was playing with white pieces, Zatonskih won the title of the U.S. Women's Champion.
28/04/2011 15:43Tatev Abrahamyan draws second game with ZatonskihAfter the two main games, the score is 1:1. The winner will be decided in the tiebreak.
27/04/2011 15:01Chess: Tatev Abrahamyan draws with Anna ZatonskihArmenian WFM Tatev Abrahamyan drew with WGM Anna Zatonskih in the first game of the match for the title of U.S. Women's Champion in Saint Louis.
27/04/2011 12:18Iniesta not to play against Real MadridAfter training on Tuesday afternoon it was confirmed that Andres Iniesta will not play in the semi-finals of the Champions League against Real Madrid.
27/04/2011 10:46Nazik Avdalyan to be operated on in Erebuni HospitalAt the moment Nazik Avdalyan is at the reanimation department in Erebuni Hospital, our correspondent was informed by the hospital.