Մենք կողմ ենք խաղաղ անցման, մենք պատրաստ ենք ցանկացած սցենարի. Ծառուկյան
Ազատության հրապարակում իր ելույթը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը սկսեց շնորհակալություն հայտնելով՝ իրեն վստահելու և սպասելու համար:
«Ես գիտեմ ձեր դարդն ու ցավը, ձեր խնդիրը, բայց նաև գիտեմ դրանց լուծման ձևը: Ես միշտ ձեր պուլսի վրա եմ, ես ձեզնից մեկն եմ, խոսում եմ ի սրտե»,- ասաց Գ. Ծառուկյանը:
Նա ասաց, որ 2009թ.-ի ճգնաժամից հետո 15 հազարից ավելի կառույց փակվել է, միլիոնավոր մարդիկ անգործ են մնացել, արտագաղթն ահագնացել է:
«Ժողովրդի վիճակը ծայրահեղ է, հարցը պետք է գործով լուծվի, մարդկանց մեծ մասը վարկերի տակ է: Այս ամենը ամոթ է, աշխատող, ստեղծող մարդուն պետք է օգնել: Ծառուկյանին ոչ մի խնդրով չեն կարող վախեցնել, Ծառուկյանը դժվարություն, անարադարություն տեսել է, բայց մինչև վերջ իր խոսքն առաջ է տանելու:
Մարդիկ ասում էին Ծառուկյանը չի գնա, բայց Ծառուկյանը գլուխը ցավի տակ ինչո՞ւ պիտի դնի, բայց մի մարդը չի կարող լավ լինել, պետք է ազգովի լավ լինենք: Չկա մի բան, որ Ծառուկյանը խոստանա ու չանի»,- ասաց Գ. Ծառուկյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ ԲՀԿ առաջնորդն ասաց, որ հաղթանակը մերն ու ձերն է: «Մենք ոչ մի անօրինական բան չենք անում, ամենակարևորն այն է, որ մենք պետք է միասին գործենք, պետք չի շտապել, շտապելով հաջողության չես հասնի: Ես ձեր կողքին եմ, ձեր կողքին կլինեմ մինչև ձեր խնդիրների լուծումը»,- ասաց Գ. Ծառուկյանը՝ ավելացնելով, որ այս ամենը դեռ քիչ է, իշխանությունը սահմանադրական բարեփոխում է կատարում, որպեսզի նորից վերարարտադրվի:
«Անհրաժեշտ է նոր որակի իշխանություն և նոր քաղաքականություն: Հայաստանում փոփոխություններն անխուսափելի են: Մենք կողմ ենք խաղաղ անցման, մենք պատրաստ ենք ցանկացած սցենարի, սակայն մենք մայդանի կոչ չենք անում: Պատմական փոփոխությունները շատ կարևոր են, և մի բան էլ՝ ԲՀԿ-ն երկրի ներսում չունի թշնամիներ: Մենք կպարտադրենք իշխանափոխություն և արտահերթ ընտրություններ»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը՝ ավելացնելով, որ այսօր որ մի նստացույց չի լինելու:

Г.Царукян: Армении необходима власть нового качества и новая политика
Армении необходима власть нового качества и новая политика – изменения неизбежны. Об этом заявил сегодня лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в ходе совместного митинга трех парламентских политических на площади Свободы в Ереване.
«Я знаю о ваших проблемах, бедах и страданиях, но знаю также способы их решения. Я – один из вас и всегда буду с вами», - сказал Г.Царукян.
Он отметил, что после кризиса 2009г. в стране закрылось более 15 тысяч компаний, миллионы людей остались без работы, миграция достигла ужасающих размеров.
«Народ находится в крайне тяжелом состоянии и вопрос нужно решать, действуя. Большая часть людей живет на кредитах. Это – стыд и позор, работающему и созидающему человеку нужно помочь. Никакие проблемы меня не могут напугать, я видел и трудности, и несправедливость, и я до конца сдержу свое слово», - заявил Г.Царукян.
Лидер «Процветающей Армении отметил, что победа принадлежит народу. «Мы не делаем ничего незаконного, самое важное, что мы должны действовать вместе, не нужно спешить, поспешность не приведет к успеху. Я буду рядом с вами до решения всех проблем», - сказал Г.Царукян.
При этом он добавил, что несмотря на создавшуюся в стране ситуацию, власти пытаются обеспечить свое воспроизводство посредством конституционных реформ.
«Необходима власть нового качества и новая политика. В Армении изменения неизбежны. Мы выступаем за мирный переход, мы готовы к любому сценарию, однако не призываем к Майдану. Исторические изменения очень важны, и еще, у «Процветающей Армении» нет врагов внутри страны. Смена власти и внеочередные выборы произойдут под давлением народа», - сказал Гагик Царукян.