ՀՀԿ պատգամավոր. Եռյակը ցայտնոտի մեջ է, նրանց մոտեցումը՝ ոչ կառուցողական
Ցավում եմ, որ Եռյակը ներկայացնող ուժերը չգիտեն, թե իրականում, ինչ են ուզում: Մեկնաբանելով Եռյակի հայտարարութունը՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղադասրայնը:
Հիշեցնենք, որ այսօր եռյակը նիստ էր հրավիրել, որի հիմնական քննարկման առարկան վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի երեկվա հայտարարությունն էր, թե իշխանությունները պատրաստ են քննարկել քառյակի ներկայացրած 12 կետերը: Եռյակը նիստի արդյունքում որոշել է չբանակցել իշխանությունների հետ՝ համարելով, որ եռյակն իշխանությունների հետ համագործակցություն չի տեսնում, քանի որ իշխանությունները փորձում են բանակցությունների միջոցով ընդդիմութանն իմիտացիոն գործընթացի մեջ ներքաշել:
«Նրանց մոտեցումը ոչ կառուցողական է, այսքան ժամանակ կռիվ էին անում, որ պետք է քննարկել, հիմա ասում ենք` եկեք քննարկենք, ասում են՝ չենք քննարկի»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:
Շարունակելով խոսքը՝ Վ. Բաղդասարյանն ասաց, որ ըննդիմությունը, պարզապես, ուզում է գալ իշխանության. «Իրենց ցանկությունը դա է: Ասում են՝ դուք գնացեք, մենք գանք: Սակայն նրանց մոտեցումն անլուրջ է: Ես շատ եմ ուզում, որ նրանք վերջնականապես կողմնորոշվեն, թե սահմանադրական եղանակով ինչ են ուզում»:
Խորհրդարանական եռյակը, Վ. Բաղդասարյանի խոսքով, ցայտնոտի մեջ է. «Եթե քաղաքական ուժը հրաժարվում է իր բարձրացրած հարցի քննարկումից, արդեն անիմաստ է դրան գնահատական տալ: Մենք մեր քայլը կատարել ենք՝ պատրաստ ենք ցանկացած հարցի շուրջ քննարկումներ անել, իսկ եթե նրանք չեն ցանկանում, դա արդեն անլուրջ է»:

В.Багдасарян: Оппозиция проявила деструктивный подход
Представляющие «тройку» парламентских политических сил партии не знают, чего хотят. Об этом заявил сегодня в беседе с корреспондентом Aysor.am глава парламентской фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
Напомним, сегодня во фракции АНК состоялась встреча «тройки» некоалиционных политических сил Армении – партий «Процветающая Армения» (ППА), «Армянский национальный конгресс» и «Наследие» по вопросу диалога с властями. По итогам встречи принято решение отказаться от переговоров с властями. «Тройка» политических сил Армении не видит смысла в обсуждении с властями выдвинутых ранее оппозицией 12 требований и рассматривает их предложение как попытку втянуть оппозицию в имитационные процессы.
«Подход оппозиции – деструктивный. Они столько времени вели борьбу и заявляли о необходимости этих обсуждений, а сейчас отказываются от них», - сказал депутат РПА.
В.Багдасарян отметил, что оппозиция просто хочет прийти к власти. «Это их единственное желание. Подобный подход несерьезен. Я очень хочу, чтобы они окончательно сориентировались, чего хотят добиться конституционным путем», - заявил он.
По словам В.Багдасаряна, парламентская «тройка» просто в цейтноте. «Если политическая сила отказывается обсуждать поставленный ею вопрос, давать ей оценку уже бессмысленно. Мы сделали наш шаг – мы готовы к обсуждению вокруг любого вопроса, однако если они не хотят, это уже несерьезно», - заявил депутат РПА.