06/01/2026 23:08Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի գործով պաշտպանները կդիմեն միջազգային դատարան«Միքայել սրբազանի գործով մենք արդեն հիմա անցել ենք կալանքի հատվածին, և արդեն Եվրոպական դատարան դիմելու փաթեթ ենք նախապատրաստում։ Մինչև փետրվարի 4-5-ը կդիմենք»,- տեղեկացրեց նա։
06/01/2026 18:28Իշխանության հովանու ներքո տեղի է ունեցել հանցագործություն, խոչընդոտվել է ՀԱԵ ծեսի կատարումը․ փաստաբանԲոլորի աչքի առջև, իշխանության հովանու ներքո, տեղի է ունեցել հանցագործություն, քանի որ խոչընդոտվել է Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու գործունեությունը և ծեսի կատարումը:
05/01/2026 19:09Իջևանի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող ևս 1 հողամաս վերադարձվել է համայնքինԲացի այդ, դատախազական ներգործության արդյունքում՝ Իջևան համայնքի տիրապետմանն ու օգտագործմանն է վերադարձվել քաղաքային զբոսայգու շատրվաններին հարակից 0.03 հա մակերեսով հողամասը։
05/01/2026 18:28Արշակ Սրբազանի կալանքի որոշման դեմ բողոքի վերաբերյալ որոշման կայացումը, որն այսօր պետք է լիներ, հետաձգվել էՈրոշումը հրապարակվի հունվարի 12-ին։
05/01/2026 15:45Խոշոր ավտովթար՝ Ճամբարակում․ բախվել են «Mitsubishi Outlander»-ը և դի տեղափոխող «Mitsubishi Grandis»-ը․ վիրավոր կաՎթարի փաստով Սևանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է վիրավորի ինքնությունը։
05/01/2026 15:06Կասկածելի անձանց և կազմակերպությունների միջոցով մի՛ ստացեք և մի՛ փոխանցեք դրամական միջոցներ (տեսանյութ)Եղե՛ք զգոն և չեք դառնա զեղծարարության զոհ։
05/01/2026 09:52Արագածոտնի մարզում գործող գազալցակայանում լիցքավորվելիս հրդեհ է բռնկվել ավտոմեքենայումԿրակը տեսանելի էր մի քանի 100 մետրից։
03/01/2026 15:39Խոշոր ավտովթար՝ Վայոց ձորի մարզում․ կա 9 վիրավորՎթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է վիրավորների ինքնությունը։
03/01/2026 13:46Իշխանության անօրինական գործողությունները մեր քաղաքացիներին իրենց արդար պայքարից ու պահանջներից հետ չեն կանգնեցնի. Խաչիկ Գալստյանը՝ «Արմավիր» ՔԿՀ-իցՏիգրան Աբրահամյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում հանդիպել է «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանին:
02/01/2026 11:40Դատարաններն անվավեր են ճանաչում ՀԷՑ աշխատակիցների ազատման հրամանները, բայց նրանց չեն վերականգնում իրենց աշխատանքին. Հանրային հսկողԱյս ընթացքում ՀԷՑ-ի դեմ ներկայացվել է ավելի քան 40 բողոք։
02/01/2026 00:01Մեղրիի մաքսակետի ղեկավար Հովհաննես Ամիրխանյանը կալանավորվել է․ «Փաստինֆո»Կալանավորված պաշտոնյաներից մեկը հենց ՊԵԿ Մեղրիի անցակետի ղեկավարն է։
01/01/2026 14:34ՀՀ-ում կրոնական ազատության դեմ ոտնձգությունները շարունակվում են. Ռոբերտ Ամստերդամը ողջունել է Սամվել Կարապետյանին տնային կալանքի փոխադրելու որոշումըAmsterdam & Partners ՍՊԸ-ն, հանդես գալով որպես հայ գործարար, բարերար և Հայ Առաքելական Եկեղեցու նվիրյալ Սամվել Կարապետյանի միջազգային պաշտպան, ողջունում է պարոն Կարապետյանի բանտային կալանքը տնային կալանքով փոխարինելու որոշումը։
31/12/2025 21:57Նարեկ Սամսոնյանն ու Վազգեն Սաղաթելյանը անազատության մեջ են, բայց մեր խոսքը չի լռելու, մեր աշխատանքը չի դադարելու, մեր պայքարը չի ավարտվելու. Antifake.amԱյսօր Հայաստանում կա շուրջ 30 քաղաքական բանտարկյալ։ Եվ սա ամոթ է պետության համար։
31/12/2025 20:09Ամանորյա մաղթանքի փոխարեն. Ազատությու՛ն ռեժիմի քաղաքական գերիներինԱյս հոլովակը նվիրվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի բանտերում պահվող գերիներին։
31/12/2025 18:11«Հայաստանում այսօր գործում է մի ռեժիմ, որը չի հանդուրժում ազատ խոսքն ու այլակարծությունը, սակայն այս ամենը հարատև չէ». Դավիթ ՖիդանյանՔաղաքական բանտարկյալներին մաղթենք ազատություն։

24/06/2025 13:31Самвела Карапетяна перевели в изолятор СНБОб этом Aysor.am сообщила пресс-секретарь уголовно-исполнительных учреждений Нона Навикян.
23/06/2025 19:46Растущая военная напряженность между Ираном и Израилем может использоваться тюркской коалицией для установления контроля над южными районами АрменииВ 2022 году власти Армении признали Нагорный Карабах частью Азербайджана. Это признание не привело к миру. Напротив — оно поощрило Азербайджан к выдвижению новых территориальных притязаний.
23/06/2025 19:33Абрамян: произвол властей и избирательное правосудие привели к множеству проблемВ Армении уже семь лет не объявлялась амнистия, тогда как уголовно-исполнительные учреждения перегружены до предела.
23/06/2025 17:52Пашинян принял министра внутренних дел ГрузииМинистр внутренних дел Грузии подчеркнул важность многовековой дружбы и прочного сотрудничества между двумя странами в целях обеспечения мира и стабильности в регионе.
23/06/2025 17:08Бывший мэр Ванадзора задержан по статье об отмывании денег: новые подробностиГенпрокуратура подтвердила задержание бывшего мэра Ванадзора Самвела Дарбиняна по делу о легализации доходов, полученных преступным путем.
23/06/2025 16:23Задержан экс-мэр Ванадзора Самвел Дарбинян — Armlur.amСамвел Дарбинян занимал пост главы общины Ванадзора с 1999 по 2016 год, был членом Республиканской партии Армении и председателем совета ванадзорского территориального подразделения РПА.
23/06/2025 16:08Адвокаты Самвела Карапетяна отозвали апелляционную жалобу об аресте Карапетяна, пояснив, что «в условиях, когда у назначенного судьи отсутствует восприятие справедливого правосудия, продолжение процесса становится бессмысленным»Адвокат Самвела Карапетяна Армен Фероян выступил с заявлением.
23/06/2025 15:58«Вы постоянно отличаетесь принятием исключительно угодных властям решений»։ Самвел Карапетян обратился из УИУ к судье Армену ДаниелянуСамвел Карапетян отказался от апелляции, обвинив судью Даниеляна в предвзятости.
23/06/2025 14:50«Это издевательство над правом на справедливое судопроизводство»: адвокат подтвердил, что апелляционная жалоба по делу Самвела Карапетяна завизирована на имя судьи Армена Даниеляна«Здесь уместно задаться разумным вопросом: случайность ли это? На наш взгляд — нет. Это сфабрикованное уголовное дело, очевидно незаконное преследование и необоснованный арест, что говорит о политической мотивации, противоречащей международным стандартам», — подчеркнул Вардеванян.
21/06/2025 20:00«Скоро справедливость и правосудие будут восстановлены: мы будем бороться» — Самвел КарапетянНо именно здесь я понял, что сегодня нашей Родине как никогда необходима воля — бороться и не сдаваться.
21/06/2025 10:21«В скором времени суды станут независимыми»: Самвел Карапетян выступил с заявлением«День, когда было принято решение о моем аресте, стал одним из самых интересных в моей жизни».
21/06/2025 10:00Абрамян: «если власть отдаст ваш дом и родину, как это было с Давидом и сотнями тысяч армян, вы продолжите заниматься пустословием и прославлением турок?»Очередное трагикомическое проявление беззаконий полиции — вызов депутата парламента Арцаха Давида Галстяна в отделение полиции. Как он сам выразился — с целью "познакомиться".
20/06/2025 23:27Комитет министров Совета Европы по делу Сафарова принял промежуточную резолюцию против Азербайджана«Комитет министров «глубоко сожалеет о том, что виновнику преступления были предоставлены привилегии, и призывает власти Азербайджана немедленно выполнить свое безусловное обязательство по возмещению издержек и расходов, понесенных представителями заявителей».
20/06/2025 21:12Около трех десятков граждан были задержаны - в некоторых случаях "для дачи объяснений", а также по подозрению в хранении "незаконного оружия и боеприпасов" — Рубен Меликян (видео)Меликян назвал действия полиции незаконными и заявил, что в сложившейся ситуации необходима публичная и правовая оценка происходящего.
20/06/2025 19:02Покинувший ряды оппозиции Ишхан Закарян больше не имеет процессуального статуса обвиняемого ни по одному уголовному делуСемья Ишхана Закаряна проходит по делу о конфискации имущества незаконного происхождения. В связи с этим Aysor.am также обратился в прокуратуру с вопросом, какие именно активы, включая денежные средства, подлежат конфискации у него и членов его семьи.