24/10/2025 12:36Վրաստանի դատախազությունը մեղադրանք է առաջադրել նախկին վարչապետ Իրակլի ՂարիբաշվիլիինՂարիբաշվիլին լիովին ընդունել է իր մեղքը:
24/10/2025 11:55Էրզրումում 3.5 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել9.93 կմ խորությամբ գրանցված երկրաշարժը զգացվել է նաև հարակից շրջաններում: Նշվում է, որ ավերածություններ, զոհեր և վիրավորներ չկան:
24/10/2025 11:01ՌԴ-ՀՀ հարաբերություններն ավելի հասուն են դարձել, բայց տանգոյի համար 2 հոգի է պետք․ ՌԴ դեսպանՌուսաստան-Հայաստան հարաբերություններն ավելի հասուն են դառնում, բայց դա չի նշանակում, որ որևէ տարաձայնություն չկա։
23/10/2025 22:02«Բոլորը Ադրբեջանի հայատյաց քաղաքականության պրոպագանդիստներ են, որոնց ընդունել են՝ որպես «խաղաղության աղավնիների»․ Արման Թաթոյանը՝ Երևան եկած ադրբեջանցի «փորձագետների» մասինՆրանք ակտիվ տարածում էին ոճրագործ Ռամիլ Սաֆարովի նկարը։
23/10/2025 17:03Ուշադիր հետևում ենք Գյումրիում իրադարձություններին. ԶախարովաԻնչ վերաբերում է Գյումրիի քաղաքապետի ձերբակալման, ապա դա Հայաստանի ներքին գործն է։
23/10/2025 16:58ՌԴ-ն ուսումնասիրում է հայ վարորդների խնդիրները. ԶախարովաԶախարովան հավելել է, որ բոլոր համապատասխան գերատեսչությունները նպատակաուղղված են խնդիրն «շուտափույթ լուծել», սակայն կոնկրետ ամսաթիվ նա չի նշել։
23/10/2025 16:49Ադրբեջանը կարող է միակողմանիորեն օգտագործել իր տարածքով հաղորդակցությունը որպես Հայաստանի վրա ճնշումների գործիք. Լևոն ԶուրաբյանTRIPP գործարքը հենց դա է նշանակում. Ադրբեջանի համար հաստատվում է միջազգայնորեն երաշխավորված հաղորդակցության մի ռեժիմ, որի վրա Հայաստանն այլեւս որեւէ ազդեցություն չի ունենալու։
23/10/2025 15:17Իտալիայում Հայաստանի և Ադրբեջանի դեսպանները մասնակցել են «Խաղաղությունը հնարավոր է» քննարկմանըՔննարկման մոդերատորն էր Հռոմի քաղաքապետի դիվանագիտական խորհրդական Ֆաբիո Սոկոլովիչը:
23/10/2025 13:11Երևանում սպանված չեչենուհին փախել էր բռնությունից․ իրավապաշտպանը խոսում է ցուցադրական սպանության մասին. MeduzaԲայմուրադովան վարում էր բաց ինստագրամյան էջ, որտեղ ստանում էր սպառնալիքներ թե՛ ռուսերեն, թե՛ չեչեներեն։
23/10/2025 13:05ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների դեսպանները կայցելեն ԱդրբեջանՆԱՏՕ-ի 15 անդամ երկրների դեսպաններից բաղկացած պատվիրակությունը նոյեմբերի 6-7-ը կայցելի Ադրբեջան,այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
23/10/2025 13:02Լուվրի տնօրենն առաջարկել է թանգարանում ոստիկանության բաժանմունք տեղակայել«Մեր անվտանգության համակարգի թույլ կողմերը հայտնի են և բացահայտված»։
23/10/2025 11:40Մոսկվան և Կիևը պետք է իմաստուն գործեն՝ հակամարտությունը կարգավորելու հարցում. ԹրամփԱմերիկացի առաջնորդը նաև հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանի դեմ սահմանված նոր պատժամիջոցները երկար չեն մնա ուժի մեջ։
23/10/2025 11:32ԵՄ-ն ընդունել է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների 19-րդ փաթեթըԱյն թիրախավորում է ռուսական բանկերը, կրիպտոարժույթների փոխանակման կետերը, Հնդկաստանի և Չինաստանի կազմակերպությունները։
23/10/2025 11:06Արամ Ա.-ն ժամանել է Լոս Անջելես՝ սկսելով իր հովվապետական այցն Արևմտյան Թեմ․ ԼուսանկարներՆորին Սուրբ Օծութիւնը ողջունելով ազգայիններն ու հոգեւոր հայրերը, ան իր հոգեկան ցնծութիւնը յայտնեց, որ տասը տարիներ ետք, Աստուծոյ օրհնութեամբ ու թեմին հրաւէրով, դարձեալ կ՚այցելէ Լոս Անճելըս։
23/10/2025 10:40Հնդկաստանի նախագահին տեղափոխող ուղղաթիռը խրվել է չամրացված բետոնի մեջՆախագահը չի տուժել։

25/07/2025 11:02У Израиля, похоже, остаётся около полутора месяцев, чтобы решить вопрос «Зангезурского коридора» — Артур ДаниелянЕсли Израиль не сможет договориться со своими противниками внутри США, то к сентябрю ему придется срочно решать вопрос о блокировании Ирана и провоцировании полномасштабной войны.
24/07/2025 22:24Мы не приняли предложение США об аренде дороги: заметили опасность для суверенитета — ЕгоянУ американцев была идея об аренде дороги, но она была неприемлема для нас.
24/07/2025 19:58Католикос всех армян - послу Ливана: вызовы будут преодолены благодаря крепкой вере народов и оптимистичному духуКатоликос всех армян Гарегин II в Первопрестольном Святом Эчмиадзине 24 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Ливана в Армении Майю Дагер, которая завершает свою дипломатическую миссию в Республике Армения.
24/07/2025 16:29Оверчук: РФ высказывает Армении беспокойство по некоторым темам повестки ЕАЭСВице-премьер России отметил, что речь не идет о неизменном желании Армении вступить в ЕС.
24/07/2025 16:26Пашинян подтвердил Мишустину намерение Армении продолжать работу в ЕАЭС — Оверчук"В целом Армения - и сегодня это тоже обсуждалось - настроена продолжать работу в Евразийском экономическом союзе", - сказал он, комментируя ситуацию вокруг перспектив вступления Армении в ЕС.
24/07/2025 15:25Оверчук: Мишустин и Пашинян обсудили проблемы товарооборота между РФ и АрмениейРоссию беспокоит сокращение товарооборота с Арменией, на встрече глав правительств двух стран были обсуждены шаги, которые нужно предпринять в этой сфере.
24/07/2025 15:22Что обсуждали Пашинян и Мишустин (видео)В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние армяно-российских отношений.
24/07/2025 14:12Мишустин встретился с Пашиняном на АлтаеБеседа состоялась на полях Международной экологической конференции в Республике Алтай. Мероприятие проходит в эти дни на территории всесезонного курорта "Манжерок".
24/07/2025 13:44Никол Пашинян проведёт двустороннюю встречу с главой российского правительства РФ Михаилом МишустинымВ аэропорту главу армянского правительства встретили глава Республики Алтай Андрей Турчак, председатель правительства Республики Алтай Александр Прокопьев и мэр Горно-Алтайска Ольга Сафронова.
24/07/2025 12:42Песков: ситуация вокруг Зангезурского коридора является суверенным делом Армении и АзербайджанаПесков отметил, что РФ выступает за скорейший мир между странами.
23/07/2025 20:59Конгрессмены США призывают Белый дом обеспечить безопасное возвращение армян в Арцах«Ай дат» Америки приветствует двухпартийный призыв свыше 80 членов Конгресса США, представляющих, по сути, 24 штата США.
23/07/2025 19:36Эсминец США приблизился к подконтрольным Ирану водам, ВС Ирана сделали предупреждениеКак отмечает иранский телеканал, после задействования сил ПВО американский эсминец удалился от иранских территориальных вод.
23/07/2025 19:20Работники TikTok в Германии бастуют против замены людей искусственным интеллектомРаботников постепенно заменяют моделями искусственного интеллекта, что уже вызвало беспокойство относительно безопасности контента на платформе и нарушения трудовых прав. На предупредительный митинг вышло около 150 сотрудников.
23/07/2025 17:22Вылетевший в Кишинев самолет FlyOne вернулся в Ереван из-за технических проблемСамолет провел в воздухе чуть менее двух часов.
23/07/2025 11:14Никол Пашинян отправится в Российскую ФедерациюНикол Пашинян 24 июля отправится в Российскую Федерацию с двухдневным рабочим визитом.