Լոնդոնում հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում չորս մարդ է ձերբակալվել
Լոնդոնի Ուիլեսդենի շրջանում անցկացված հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում չորս մարդ է ձերբակալվել, ևս մեկ կասկածյալ կին վիրավորվել է, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Լոնդոնի ոստիկանությանը:
Նշվում է, որ գործողությունն իրականացվել է ահաբեկչության հակազդմանն ուղղված հետաքննության շրջանակներում: Իրավապահ մարմինների տվյալով՝ գործողության ընթացքում ոստիկանության աշխատակիցները վիրավորել են կասկածյալներից մեկին՝ մի կնոջ, նա հոսպիտալացված է և չի կարող ձերբակալվել իր վիճակի պատճառով:
Բոլոր չորսն էլ ձերբակալվել են ահաբեկչական գրոհների կատարման, նախապատրաստման և հրահրման կասկածանքով, նշված է ոստիկանության հայտարարության մեջ:

В Лондоне в ходе контртеррористической операции задержали четырех человек
Четыре человека были задержаны в ходе контртеррористической операции в лондонском районе Уилесден, еще одна подозреваемая получила ранения, сообщила полиция Лондона,  передает РИА Новости.
Отмечается, что операция проводилась в рамках расследования по противодействию терроризму. По данным правоохранителей, в ходе операции сотрудники полиции ранили одну из подозреваемых, она госпитализирована и не может быть задержана в силу своего состояния.
Все четверо были задержаны по подозрению в совершении, подготовке и подстрекательстве к террористическим актам, отмечается в заявлении полиции.