Բակո Սահակյանը մասնակցել է Վարդաձոր գյուղում նոր բնակելի շենքի բնակարանամուտին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը  այցելել է Մարտակերտի շրջան և մասնակցել Վարդաձոր գյուղում նոր բնակելի շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին  հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի նախագահն այցելել է նաև «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության Կաշենի լեռնահանքային համալիր եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Բ. Սահակյանը կարևորել է Կաշենի լեռնահանքային համալիրի նշանակությունը Արցախի տնտեսության զարգացման գործում՝ նշելով արտադրական հզորությունների ընդլայնմանը զուգահեռ աշխատակիցների սոցիալական և կենցաղային պայմանների բարելավման անհրաժեշտությունը:

Президент НКР посетил горнорудный комплекс компании «Бейз Металс»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня посетил Мартакертский район и принял участие в торжественной церемонии сдачи в эксплуатацию нового жилого здания в селе Вардадзор. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент посетил также Кашенский горнорудный комплекс компании «Бейз Металс» и ознакомился с его работами.
Глава государства подчеркнул значение Кашенского горнорудного комплекса в деле развития экономики Арцаха, при этом отметив необходимость улучшения социальных и бытовых условий сотрудников параллельно с расширением производственных мощностей.