Բակո Սահակյանը մասնակցել է Վարդաձոր գյուղում նոր բնակելի շենքի բնակարանամուտին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը  այցելել է Մարտակերտի շրջան և մասնակցել Վարդաձոր գյուղում նոր բնակելի շենքի բնակարանամուտի հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին  հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի նախագահն այցելել է նաև «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության Կաշենի լեռնահանքային համալիր եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին:
Բ. Սահակյանը կարևորել է Կաշենի լեռնահանքային համալիրի նշանակությունը Արցախի տնտեսության զարգացման գործում՝ նշելով արտադրական հզորությունների ընդլայնմանը զուգահեռ աշխատակիցների սոցիալական և կենցաղային պայմանների բարելավման անհրաժեշտությունը:

Bako Sahakyan participates in housewarming in Martakert region
President of the Nagorno Karabakh Republic (Artsakh) Bako Sahakyan participated in a housewarming party of a new residential building in Vardadzor village of Martakert region, according to the presidential press service.
The president then visited the Kashen mining complex of Base Metals Company where he familiarized himself with the work done.
Bako Sahakyan underlined the importance of the Kashen mining complex for the development of Artsakh’s economy. He said that in parallel with increasing its production capacities, it is necessary to improve the living conditions of the workers.