Կադրեր՝ Պերմյակովի հարցաքննությունից (Տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր քննչական վարչության վարույթում շարունակվում է 2015 թվականի հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի քննությունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Հաշվի առնելով քրեական գործի նկատմամբ հասարակական մեծ հնչեղությունը և կարևորելով հասարակության տեղեկություն ստանալու իրավունքը՝ տեղեկացնում ենք, որ Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովից հայ քննիչները վերցրել են փորձանմուշներ՝ դեպքի վայրում հայտնաբերված հետքերի, վերցված փորձանմուշների հետ համեմատական, այդ թվում` դատակենսաբանական, գենետիկական, քրեագիտական փորձաքննություններ նշանակելու համար։
Վ.Պերմյակովի հարցաքննությունը տեղի է ունեցել փաստաբանի և թարգմանի մասնակցությամբ, իսկ հարցաքննությունը, օրենքով սահմանված կարգով, տեսաձայնագրառվել է։
Քննության շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական, դատավարական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ մեղադրյալի ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։
Քննչական կոմիտեն ներկայացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչի կողմից Վ.Պերմյակովի   արցաքննությունից։
(Կադրերում երևում են նաև փաստաբանը և թարգմանիչը, որոնց դեմքերը փակվել են՝ նրանց անվտանգությունն ապահովելու նկատառումներից ելնելով)։

The Main Department for Cases of Special Importance of Armenia’s Investigative Committee (IC) is continuing an investigation into the criminal case of murder of the Avetisyan family in Gyumri on January 12, according to the press service of IC.
Taking into the account the wide public response and the public’s right to information, we inform that Armenian investigators took samples of Valery Permyakov who is charged with murdering the Avetisyans in order to compare them with samples from the crime scene.  Forensic biological, genetic and criminological tests will be conducted.
V. Permyakov was questioned in the presence of his lawyer and an interpreter, and questioning was filmed in the prescribed manner.
Investigative, procedural and operational search actions are being taken to check the circumstances indicated during the questioning.