Կադրեր՝ Պերմյակովի հարցաքննությունից (Տեսանյութ)
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր քննչական վարչության վարույթում շարունակվում է 2015 թվականի հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի քննությունը։ Այս մասին տեղեկանում ենք քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Հաշվի առնելով քրեական գործի նկատմամբ հասարակական մեծ հնչեղությունը և կարևորելով հասարակության տեղեկություն ստանալու իրավունքը՝ տեղեկացնում ենք, որ Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովից հայ քննիչները վերցրել են փորձանմուշներ՝ դեպքի վայրում հայտնաբերված հետքերի, վերցված փորձանմուշների հետ համեմատական, այդ թվում` դատակենսաբանական, գենետիկական, քրեագիտական փորձաքննություններ նշանակելու համար։
Վ.Պերմյակովի հարցաքննությունը տեղի է ունեցել փաստաբանի և թարգմանի մասնակցությամբ, իսկ հարցաքննությունը, օրենքով սահմանված կարգով, տեսաձայնագրառվել է։
Քննության շրջանակներում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական, դատավարական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ՝ մեղադրյալի ցուցմունքներում մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու ուղղությամբ։
Քննչական կոմիտեն ներկայացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչի կողմից Վ.Պերմյակովի   արցաքննությունից։
(Կադրերում երևում են նաև փաստաբանը և թարգմանիչը, որոնց դեմքերը փակվել են՝ նրանց անվտանգությունն ապահովելու նկատառումներից ելնելով)։

СК Армении обнародовал видеозапись допроса Валерия Пермякова
В Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении продолжается следствие по уголовному делу, возбужденному по факту убийства  членов семьи Аветисянов в Гюмри 12 декабря. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Учитывая громкий общественный резонанс уголовного дела, и право общественности на получение информации сообщаем, что армянские следователи взяли у обвиняемого в убийстве семьи Аветисянов Валерия Пермякова образцы для сравнения с обнаруженными на месте преступления следами, назначения судебно-биологической, генетической, криминологической экспертиз.
Допрос В.Пермякова состоялся с участием адвоката и переводчика, в ходе допроса  в установленном порядке проводилась видеозапись.
В рамках следствия проводятся необходимые следственные, процессуальные и оперативно-розыскные мероприятия для проверки обстоятельств, указанных в допросе обвиняемого.