Տ. Հրիսթեա. Այս տարին կարևոր է ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունների հստակեցման տեսանկյունից
Այս տարի հստակեցվելու են ԵՄ-Հայաստան հարաբերություններն ու համագործակցության շրջանակն ու ապագան: Այս մասին այսօր «ԵՄ-Հայաստան համագործակցության հեռանկարները ներկայիս քաղաքական համատեքստում» թեմայով միջազգային կոնֆերանսի ժամանակ ասաց ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիսթեան՝ ընդգծելով՝ տարին կարևոր է:
Նրա խոսքով՝ իրենց նպատակն է խթանել քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը ԵՄ-ՀՀ երկկողմ հարաբերությունների հետագա ձևավորմանը:
«Այս համաժողովը ևս պլատֆորմ է, որը կնպաստի տեսակետների փոխանակմանը»,- ասաց Տրայան Հրիսթեան:
«ԵՄ-ն Հայաստանի հետ հեռանկարային հարաբերություններ է նախանշում ու կողմերն ունեն քաղաքական կամք»,- ավելացրեց նա:

T. Hristea: Scope and future of Armenia-EU relations to be clarified this year
The scope and future of Armenia-European Union relations will be clarified this year, the Head of the EU Delegation in Armenia Traian Hristea said at the conference on the prospects of cooperation between Armenia and the European Union in the current political context.
In his words, the EU aims to encourage involvement of civil society in the establishment of further bilateral relations. He said the conference will also contribute to an exchange of opinions.
According to T. Hristea, the EU is planning long-term relations with Armenia, and the sides show the political will.