Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում պահվող հայ զինծառայողին
Նախօրեին Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Բաքվի գրասենյակի ներկայացուցիչներն այցելել են մարտի 22-ին ադրբեջանական կողմում հայտնված հայ զինծառայող Անդրանիկ Գրիգորյանին: Այս տեղեկությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ԿԽՄԿ Երևանյան գրասենյակի մամուլի պատասխանատու Զառա Ամատունին.
«Հանդիպման ընթացքում Անդրանիկն ընտանեկան բնույթի տեղեկություն է փոխանցել հարազատներին»,- ասաց Զառա Ամատունին՝ նշելով, որ հանդիպման այլ մանրամասներ ներկայացնել  չի կարող:
Հիշեցնենք, որ մարտի 22-ին ԼՂՀ ՊԲ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի նույն օրը ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքից, զենք-զինամթերքը թողնելով մարտական հենակետում, հակառակորդի կողմն էր անցել ՊԲ զինծառայող, 1991թ. ծնված շարքային-պայմանագրային Անդրանիկ Գրիգորյանը:

Представители бакинского офиса МККК посетили армянского военнослужащего
Представители бакинского офиса Международного Комитета Красного креста (МККК) встретились накануне с оказавшимся 22 марта на азербайджанской стороне армянским военнослужащим Адраником Григоряном. Эту информацию в беседе с корреспондентом Aysor.am подтвердила руководитель программ по коммуникации ереванского офиса МККК Зара Аматуни.
«Во время встречи Андраник передал родным информацию семейного характера», - сказала Зара Аматуни. Она отметила, что другие подробности встречи представить не может.
Напомним, 22 марта пресс-служба министерства обороны НКР распространила сообщение о том, что 24-летний военнослужащий контрактной службы, рядовой Андраник Григорян, оставив оружие и боеприпасы на боевой позиции в восточном направлении линии соприкосновения, перешел в сторону Азербайджана.