ՕԵԿ-ում սկսել են կամաց-կամաց հրաժարվել իրենց կուսակցության անունից
«Օրինաց երկիր» կուսակցությունում սկսել են կամաց-կամաց հրաժարվել իրենց կուսակցության անունից: «Հրապարակի» տեղեկություններով՝ կուսակցությունում ներքին հրահանգ կա մոռացության տալ «ՕԵԿ» բառը, այն աստիճանաբար հանել գործածությունից, քանի որ ժողովրդի շրջանում «ՕԵԿ»-ը վարկաբեկված է և որևէ դրական ասոցիացիա չի առաջացնում: Փոխարենը սկսել են ակտիվորեն օգտագործել և շրջանառել «Հայկական վերածնունդ» անունը: Դրա վառ վկայությունն է նաև այն, որ ՕԵԿ-ի պաշտոնական կայքում գրեթե բոլոր նյութերը «Հայկական վերածննդի» մասին են, տարածած հաղորդագրություններում անգամ «Հայկական վերածնունդ» են գրում:
Նա հայտարարել է, թե «Հայկական վերածննդին» են միացել 60-ից ավելի կազմակերպություններ, 10 կուսակցություններ, 50-ից ավելի հասարակական կազմակերպություններ: Ասում են, թե հենց այդ միավորման միջոցով է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը մտնելու քաղաքականություն: Տեսնենք, թե ինչ կստացվի քավոր-սանիկական կապերով կապված Արթուր Բաղդասարյանի և Արա Աբրահամյանի ծրագրերից:

«Грапарак»: В «Оринац еркир» постепенно отказываются от названия партии
В «Оринац еркир» начали постепенно отказываться от названия партии, пишет газета «Грапарак». По сведениям издания, в партии действует внутреннее указание – забыть название «Оринац еркир» и постепенно изъять из использования, поскольку оно не вызывает какой-либо положительной ассоциации в народе и полностью дискредитировано.
Вместо этого активно вводиться в обращение название «Армянское возрождение». Ярким свидетельством этого является также то, что практически все материалы на официальном сайте партии «Оринац еркир» – об «Армянском возрождении», даже в распространенных заявлениях используется название «Армянское возрождение».
Отметим, что новое название выбирал Артур Багдасарян. Он заявлял о том, что к «Армянскому возрождению» присоединились более 60 организаций, 10 партий, более 50 общественных организаций.
«Поговаривают, что именно при помощи этого объединения председатель Союза армян России Ара Абрамян войдет в политику. Посмотрим, что получится у Артура Багдасаряна и Ара Абрамяна, связанных кумовскими связами», - отмечает издание.