Գիշերը սահմանին լարված է եղել. Զոհ ունենք
Ապրիլի 26-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից ձեռնարկված ինտենսիվ հրետակոծությունները շարունակվել են նաև այս գիշեր: Ադրբեջանական զինուժը իր տրամադրության տակ եղած գրեթե բոլոր հրետանային զինատեսակներից, այդ թվում` ականանետերից, թնդանոթներից ու ՄՄ- 21 (Գրադ) կայանքներից ղարաբաղյան դիրքերի և խաղաղ բնակավայրերի վրա արձակել է ավելի քան 550 արկ: Առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են արձանագրվել շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ: Հրետակոծության են ենթարկվել Մարտակերտ, Ներքին Հոռաթաղ և այլ խաղաղ բնակավայրեր:
Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված ագրեսիվ գործողությունների հետևանքով` մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Հայկ Սամվելի Մինասյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները չեզոքացնելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատժիչ գործողությունների և թիրախային հարվածներ հասցնելով՝ թշնամուն պատճառել կենդանի ուժի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ:

Минобороны НКР: В результате обстрела противника погиб военнослужащий Армии обороны НКР
Интенсивный артобстрел, начатый ВС Азербайджана в течение 26 апреля по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, продолжался также в ночь на 27 апреля. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Азербайджанские ВС вели обстрел практически из всего имеющегося в арсенале артиллерийского вооружения, в том числе минометов, пушек и установок ММ-21 («Град»), выпустив по карабахским позициям и мирным населенным пунктам свыше 550 снарядов.
Наиболее интенсивный обстрел зарегистрирован на северо-восточном направлении линии соприкосновения. Обстрелу подверглись Мартакерт, Неркин Хоратап и другие мирные населенные пункты.
В результате агрессивных действий противника смертельное ранение получил военнослужащий Армии обороны НКР Айк Самвелович Минасян 1996 года рождения.
«Министерство обороны разделяет горечь тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», - говорится в сообщении.
Отмечается также, что с целью нейтрализации наступательных действий противника передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к карательным действиям и нанесли целевые удары. Противник понес значительные потери в живой силе и технике.