Թրամփի նախկին կնոջ ամուսնական մատանին աճուրդում վաճառվել է 300 հազար դոլարով
ԱՄՆ-ի Հանրապետական կուսակցությունից երկրի նախագահի հավանական թեկնածու Դոնալդ Թրամփի և նրա երկրորդ կնոջ՝ դերասանուհի Մարլա Մեյփլզի ամուսնական մատանին Նյու-Յորքի աճուրդում վաճառվել է 300 հազար դոլարով, հայտնում է «РИАНовости»-ն:
Harry Winston հայտնի ապրանքանիշի 7.45 կարատ ադամանդով մատանին վաճառվել է անհայտ գնորդի, որը մասնակցել է աճուրդին հեռախոսով։  Աճուրդի ղեկավար Ջոզեֆ Դյումուշելը հայտարարել է, որ այդ զարդը «հազվագյուտ գեղեցկություն ունի»:
Թրամփն ու Մեյփլզը պաշտոնապես գրանցել են հարաբերությունները 1993թ-ին։ 1999 թ-ին ամուսնալուծությունից հետո նախկին կինը այդ մատանին վաճառել է աճուրդում 110 հազար դոլարով։ 2016 թվականին գնորդները ցանկացել են այն կրկին վաճառել։

Обручальное кольцо бывшей жены Трампа продано на аукционе за $300 тыс.
Обручальное кольцо с бриллиантом фактического кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа и его второй супруги актрисы Марлы Мейплз продано на аукционе в Нью-Йорке за 300 тысяч долларов, сообщает "РИАНовости".
Кольцо от известной марки ювелирных украшений Harry Winston с бриллиантом "изумрудной" огранки весом в 7,45 карат было продано неизвестному покупателю, сделавшему ставку по телефону. Аукционер Джозеф Дюмушель заявил, что ювелирное изделие обладает "редкой красотой".
Трамп и Мейплз официально оформили отношения в 1993 году. После развода в 1999 году экс-супруга миллиардера продала кольцо на аукционе супружеской паре за 110 тысяч долларов. В 2016 году прежние владельцы ювелирного изделия вновь захотели его продать.