Թուրքիայում ռադիոյի և հեռուստատեսության բարձրագույն խորհուրդի աշխատակիցներին  աշխատանքից ազատել են
Թուրքիայում ռազմական հեղաշրջման փորձից հետո երկրի ռադիոյի և հեռուստատեսության բարձրագույն խորհուրդի աշխատակիցներին աշխատանքից ազատել են: Այն երկրի ԶԼՄ-ների գործունեությունը կարգավորող գլխավոր կառույցն է:
Ինչպես հայտնում է «Комсомольская правда»-ն՝ հղում անելով «Haber Turk» հեռուստաալիքին՝ այժմ իրենց պաշտոնից զրկվել են 29 աշխատակիցների:
Նաև նշվում է, որ  խորհրդի մուտքերն ու ելքերն արգելափակվել են:
Թուրքիայում տեղի ունեցած ապստամբությունից հետո ռադիոյի և հեռուստատեսության բարձրագույն խորհուրդը եթերային բոլոր մեդիաների արտոնագրերն ուժը կորցրած է ճանաչել: Իշխանությունները որոշել են, որն նրանք կապ ունեն հեղաշրջման կազմակերպիչ համարվող ընդդիմադիր գաղափարախոս Ֆեթուլլահ Գյուլենի կառույցների հետ:

В Турции уволили сотрудников Высшего совета по радио и телевидению
После попытки военного переворота в Турции уволены сотрудники Высшего совета по радио и телевидению, который является основным органом, регулирующим деятельность СМИ в стране.
Как сообщает «Комсомольская правда» со ссылкой на  телеканал Haber Turk, сейчас лишены своих должностей 29 сотрудников совета.
Также отмечается, что все выходы и входы в здание совета были заблокированы.
После мятежа, случившегося в Турции в ночь с 15 на 16 июля, Высший совет по радио и телевидению аннулировал лицензии всех эфирных медиа. Власти решили, что все они были связаны со структурами оппозиционного проповедника Фетхуллаха Гюлена, которого считают инициатором попытки переворота.
А также сообщается, что были уволены около 200 представителей министерства лесного хозяйства и водных ресурсов Турции.