Արամ Մանուկյանի պաշտպանն ընդդեմ Հայաստանի դիմում է ուղարկել ՄԻԵԴ
Պավել Մանուկյանի որդու՝ Արամ Մանուկյանի պաշտպան Ինեսա Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության դիմում է ուղարկել ՄԻԵԴ, այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է փաստաբան Կարեն Մեժլումյանը:
«Քիչ առաջ ֆաքսով Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան ուղարկեցինք Արամ Պավելի Մանուկյանի պաշտպան Ինեսա Պետրոսյանի դիմումն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության՝ անմարդկային և նվաստացնող վերաբերմունքի հատկանիշներով։ Շնորհակալություն Աննա Մարալյանին առավելագույն աջակցության համար։ Հուսանք առաջիկա օրերին ՄԻԵԴ արձագանքը կլսենք», -   գրել է Կ. Մեժլումյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ինեսա Պետրոսյանը պահանջում էր իր պաշտպանյալ Արամ Մանուկյանին «Դատապարտյալների հիվանդանոցից» տեղափոխել այլ բուժհաստատություն, քանի որ այստեղ նրան պահում են ոչ սանիտարական ու ոչ բավարար պայմաններում:

Адвокат Арама Манукяна подала жалобу в ЕСПЧ против Армении
Адвокат сына Павла Манукяна – Арама Манукяна – Инесса Петросян подала жалобу против Республики Армения в Европейский суд по правам человека, об этом на своей странице в Facebook написал адвокат Карен Межлумян.
«Немногим ранее мы направили по факсу в Европейский суд по правам человека жалобу адвоката Арама Павловича Манукяна – Инессы Петросян - против Республики Армения по признакам бесчеловечного и унижающего достоинство отношения. Благодарим за содействие Анну Маралян. Надеемся, что в ближайшие дни услышим реакцию ЕСПЧ», - написал К.Межлумян.
Ранее сообщалось, что Инесса Петросян требовала перевести своего подзащитного Арама Манукяна, находящегося после операции в тяжелом состоянии, из бесчеловечных и унижающих достоинство условий содержания УИУ «Больница для осужденных» в другую городскую больницу и обеспечить его выздоровление в нормальных условиях.