Վենեսուելայի նախագահին մեղադրել են 400 հազար դոլար ծախսելու մեջ
Վենեսուելայի ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Կարլոս Բերիզբեյտան երկրի նախագահ Նիկոլաս Նադուրոյին մեղադրել է 400 հազար դոլար ծախսելու մեջ, որն ուղղվել է Ֆիդել Կաստրոյի հոբելյանը նշելուն, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Տոնակատարություններին մասնակցելու համար Մադուրոն իր հետ վերցրել է արտիստների խմբի, որոնք ելույթ են ունեցել Կուբայի առաջնորդի առջև:
Կուբա մեկնելու համար օգտագործվել է նախագահական օդանավը, որի շահագործման ծախսերը կազմում է ժամում 25 հազար դոլար:
Այսպիսով՝ 4-ժամյա թռիչքը գանձարանի վրա 100 հազար դոլար է արժեցել: Եվս 185 հազար դոլար ծախսվել է մնալու և սննդի վրա:

Президента Венесуэлы обвинили в растрате 400 тысяч долларов
Оппозиционный венесуэльский политик Карлос Берризбейта обвинил президент страны Николаса Мадуро в растрате 400 тысяч долларов, израсходованных на участие в торжествах по случаю юбилея Фиделя Кастро, сообщает Lenta.ru.
Для участия в торжествах Мадуро взял с собой коллектив артистов, которые выступили перед кубинским лидером.
Для перелета на Кубу был использован президентский самолет, стоимость эксплуатационных расходов которого составляет 25 тысяч долларов в час. Таким образом, четырехчасовой вояж туда и обратно обошелся казне в 100 тысяч. Еще 185 тысяч были израсходованы на проживание и питание.