Լավրով. Դեռ վաղ է խաչ քաշել Սիրիայի հարցով Մոսկվայի և Վաշինգտոնի պայմանավորվածությունների վրա
Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ դեռևս վաղ է խաչ քաշել Սիրիայի հարցով Մոսկվայի և Վաշինգտոնի պայմանավորվածությունների վրա, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ոչ, ես կարծում եմ, որ նրանք էլ այդպես չեն կարծում», - ասել է նա НТВ-ի եթերում՝ պատասխանելով հարցին, թե կարելի՞ է խաչ քաշել ռուս-ամերիկյան պայմանավորվածությունների վրա։
Նրա խոսքով՝ Մոսկվան հավատարիմ է այդ պայմանավորվածություններին, որոնցում վերջակետ է դրվել այն բանից հետո, երբ մնացյալ հարցերը լուծվել էին սեպտեմբերի 6-ին Ռուսաստանի և ԱՄՆ նախագահների հանդիպմանը։

Лавров: Ставить крест на договоренностях Москвы и Вашингтона по Сирии пока рано
Глава МИД России Сергей Лавров заявил, что ставить крест на договоренностях Москвы и Вашингтона по Сирии пока рано, передает Gazeta.ru.
«Нет, я думаю, что и они (США) так не считают», — сказал он в эфире телеканала НТВ, отвечая на вопрос, можно ли ставить крест на договоренностях России и США по Сирии.
По его словам, Москва привержена этим договоренностям, «в которых была поставлена окончательная точка» после того, как остававшиеся вопросы были решены на встрече президентов России и США Владимира Путина и Барака Обамы 6 сентября.