Մադուրոն հայտնել է ԱՄՆ-ի հետ լավ հարաբերություններ կառուցելու ցանկության մասին
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրիի հետ հանդիպման արդյունքներով` Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտնել է ԱՄՆ-ի հետ լավ հարաբերություններ կառուցելու ցանկության և դրական երկկողմանի օրակարգի մասին, հայտնում է РИА Новости-ն:
Մադուրոյի ու Քերրիի հանդիպումը տեղի է ունեցել մեկ շաբաթ առաջ Կոլումբիայի Կարտախեն քաղաքում, որտեղ նրանք մասնակցում էին այդ երկրի իշխանությունների ու խռովարարների միջև խաղաղության մասին վերջնական համաձայնագրի ստորագրման արարողությանը:
«Ես ցանկանում էի և ցանկանում եմ Բարաք Օբամայի, նաև ԱՄՆ հաջորդ նախագահի հետ հարաբերությունների լավացում»- ասել է Վենեսուելայի առաջնորդը իր «Մադուրոյի հետ» ամենշաբաթյա ծրագրում:

Мадуро заявил о своем желании построить хорошие отношения с США
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил о своем желании построить хорошие отношения с США и позитивную двустороннюю повестку дня по итогам встречи с госсекретарем США Джоном Керри, передает РИА Новости.
Встреча Мадуро и Керри прошла в минувший понедельник в колумбийской Картахене после их участия в церемонии подписания окончательного соглашения о мире между властями этой страны и повстанцами из РВСК.
«Я хотел и хочу лучших отношений диалога с Бараком Обамой, а также с будущим президентом или президентшей, кто из них там придет после», — заявил венесуэльский лидер в своей еженедельной программе «В контакте с Мадуро». По его словам, в целом встреча с Керри прошла в дипломатичной и приятной обстановке.