Թաիլանդում ջրհեղեղներն առնվազն 14 մարդու կյանք են խլել
Առնվազն 14 մարդ է զոհվել Թաիլանդի հարավում մոլեգնող ջրհեղեղի հետևանքով, տասից ավելի նահանգ տարերային աղետի գոտի են հայտարարված, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
Եվս 3 մարդ տուժել է, մեկը համարվում է անհայտ կորած: «Ջրհեղեղը պատուհասել Է 88 շրջանի 582 հազար բնակչի»,-ասված է Թաիլանդի ներքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ:
Տեղական իշխանությունները 11 հարավային նահանգներ հայտարարել են տարերային աղետի գոտի: Բացի այդ, տեղատարափ անձրևներից առաջացած հեղեղումների հետևանքով տարածաշրջանում խախտված է երկաթուղային հաղորդակցությունը, մի քանի տասնյակ դպրոցներում դադարեցվել են պարապմունքները:

Жертвами наводнения в Таиланде стали не менее 14 человек
По меньшей мере 14 человек погибли в результате наводнения на юге Таиланда, более десяти провинций объявлены зоной стихийного бедствия, сообщает «Интерфакс».
Еще три человека пострадали, один считается пропавшим без вести. «Наводнение затронуло 582 тысячи человек из 88 районов», - говорится в заявлении министерства внутренних дел Таиланда.
Местные власти объявили 11 южных провинций зоной стихийного бедствия. Кроме того, в результате наводнения, вызванного проливными дождями, в регионе нарушено железнодорожное сообщение, в нескольких десятках школ до среды отменены занятия.