ԵՄ-ի խոհուրդը ձվի տեսքով կենտրոնակայան է ստացել Բրյուսելում
Բրյուսելում ներկայացրել են Եվրամիության խորհրդի կենտրոնակայանի՝ ձվի տեսքով նոր շենքը, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Եվրամիության քաղաքական ընտրախավի մտահղացման համաձայն՝ շենքն իրենից ուրախության խորհրդանիշ է ներկայացնում: Libre Belgique թերթի էլեկտրոնային տարբերակի տվյալներով՝ շենքի կառուցումը 321 միլիոն եվրո է նստել ԵՄ-ի բյուջեի վրա:
Europa building-ի կառավարիչ Ստեֆան Մանիետի խոսքով՝ ԵՄ-ի խորհրդի նոր կենտրոնակայանը միության անդամ երկրների նախարարների՝ իր առաջին նիստը կընդունի 2017 թվականի հունվարին, իսկ ԵՄ-ի առաջին գագաթնաժողովն այստեղ կկայանա եկող տարվա մարտին:

Совет ЕС в Брюсселе получил штаб-квартиру в форме яйца
Новое здание штаб-квартиры Совета Европейского союза (ЕС) в форме яйца презентовали в Брюсселе, передает Lenta.ru.
Согласно замыслу политической элиты Евросоюза, здание представляет собой символ радости. По данным электронной версии газеты Libre Belgique, возведение здания обошлось бюджету ЕС в 321 миллион евро.
По словам управляющего Europa building Стефана Маньета, новая штаб-квартира Совета ЕС примет свое первое заседание министров стран- членов сообщества в январе 2017 года, а первый саммит ЕС состоится здесь в марте будущего года.