Նիստերից բացակայելու համար տուգանված պատգամավորների ազգանունները կհրապարակվեն ՌԴ Դումայի կայքում
ՌԴ Պետդումայի լիագումար նիստերից բացակայած պատգամավորների ազգանունները կհրապարակվեն Պետդումայի կայքում։ Այս մասին հայտնել է Դումայի կանոնակարգի հանձնաժողովի նախագահ Օլգա Սավաստյանովան, փոխանցում է ТАСС–ը։
«Ասեմ, որ այդ տեղեկությունը վերաբերում է այն պատգամավորներին, որոնց բացակայությունը անհարգելի պատճառներով է եղել։ Այդ անուններն ավտոմատ կերպով կհրապարակվեն Դումայի կայքում»,– ասել է նա։
Սավաստյանովան ընդգծել է, որ կայքում կհրապարակվեն այն պատգամավորների անունները, որոնց նկատմամբ հանձնաժողովը որոշում է կայացրել, և որոնց աշխատավարձից պահում է կատարվելու։

Фамилии оштрафованных за прогулы депутатов решили публиковать на сайте Думы РФ
Фамилии депутатов, которых оштрафовали за пропуски пленарных заседаний, будут публиковаться на сайте Госдумы РФ, Об этом сообщила глава комитета палаты по регламенту Ольга Савастьянова, передает ТАСС.
«Хочу проинформировать, что эта информация о тех депутатах, по отношению к которым будет принято решение, что их отсутствие считается неуважительным, автоматически будет поступать на сайт Госдумы», — сказала она.
Савастьянова подчеркнула, что на сайте будет опубликована информация по тем депутатам, «в отношении которых комитет принял решение, что должен произойти вычет из заработной платы».
Глава комитета пояснила, что пока они анализируют данные по трем из семи пленарных заседаний. «Пока никаких решений не принято», — подчеркнула она.