Հեսա կսկսենք իրար հայհոյել ընտրությունների ժամանակ՝ կմտածեն պառակտվել ենք. Մանվել Գրիգորյան
Ընտրություններին ընդառաջ ներքաղաքական լարվածությունը կարող է անդրադառնալ նաև սահմանին տիրողջ իրավիճակի վրա, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց գեներալ, ԵԿՄ նախագահ Մանվել Գրիգորյանը։
«Սադրանք սաղ օրն էլ անում ա շան տղան, ավելի կարա թեժացնի, որովհետև գելն անբորի ա ման գալիս: Հեսա կսկսենք խառնվել, իրար հայհոյել ընտրությունների ժամանակ, վիրավորել, անպատվել, կմտածեն` պառակտվել ենք, կսկսեն սահմանին լարել, արյուն թափել», - նշեց նա։
Հարցին՝ հնարավոր է, որ փետրվարի 20-ին Արցախում կայանալիք Սահմանադրական բարեփոխումների հանրաքվեի ժամանակ  էլ իրավիճակը շփման գծում լարվի. Մ.Գրիգորյանը պատասխանեց. «Սահմանային լարվածությունը 1988թ.-ից կա, եթե էնտեղ էլ անշնորհքություններ, բան լինեն, վարկաբեկենք, թուրքն էլ առիթից օգտվում ա: Առանձնացրեք նրան, որը վատն ա, անպատվեք, բայց մի ասեք գեներալները, որովհետև կան գեներալներ, որոնք սահմանին են ծառայում, մեկ էլ տեսար մի գեներալ վատ բան ա արել, սկսում են ասել` գեներալները, ըտենց մի արեք»:

Внутриполитическая напряженность может отразиться также на приграничной ситуации – Манвел Григорян
Внутриполитическая напряженность накануне парламентских выборов может отразиться также на приграничной ситуации, заявил в беседе с журналистами председатель Союза добровольцев «Еркрапа», генерал Манвел Григорян.
«Провокации со стороны противника бывают каждый день, но ситуация может обостриться. Сейчас начнем во время выборов друг друга критиковать, оскорблять, ругать, а они подумают, что у нас начался раскол, обострят ситуацию на границе, будут проливать кровь», - отметил он.
На вопрос, может ли обостриться ситуация на линии соприкосновения во время предусмотренного 20 февраля конституционного референдума в Нагорно-Карабахской Республике, Манвел Григорян ответил: «Напряженность на границе есть с 1988 года, и если там будут происходить какие-то неприятные события, то турки воспользуются ситуацией. Можете критиковать тех, кто допускает ошибки, но не говорите во множественном числе о генералах, поскольку среди них есть люди, которые несут службу на границе. Если какой-то генерал совершил что-то плохое, не значит, что это касается всех генералов».