Մարզերում կիրականացվեն բժշկական անվճար խորհրդատվություններ. ԱՆ
«Առողջապահության կազմակերպիչների միավորում» հասարակական կազմակերպությունում ներգրավված վաստակաշատ բժիշկները, առաջատար մասնագետներն ու կազմակերպիչները հետևողական աշխատանք են տանում բժշկական ծառայությունները մարզերի բնակչությանը հասանելի դարձնելու ուղղությամբ։
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ միավորումն այդ նպատակով հերթական բաց դռների օրերը կազմակերպում է փետրվարի 23-­ից մինչև մարտի 25-­ը։
Այդ ընթացքում փորձառու նեղ մասնագետներից կազմված խմբերը սահմանված ժամանակացույցով կայցելեն բոլոր մարզեր, կիրականացնեն անվճար խորհրդատվություններ և ըստ անհրաժեշտության՝ հետազոտություններ։
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը կոչ է անում մարզերի բնակչությանը՝ օգտվել ընձեռված հնարավորությունից և իրենց բնակավայրին մոտ ստանալ մասնագիտական խորհրդատվություն։

Минздрав: В областях Армении будут проведены бесплатные медицинские консультации
Общественная организация «Объединение организаторов здравоохранения» проводит последовательную работу в направлении повышения доступности медицинских услуг для населения областей Армении.
Как сообщает пресс-служба Минздрава Армении, врачи и ведущие специалисты объединения с 23-го февраля по 16 марта с этой целью организуют очередной день открытых дверей.
В течение этого периода группы, в состав которых входят узкие специалисты, посетят по установленному графику все области Армении, проведут бесплатные консультации и в случае необходимости – исследования.
Министерство здравоохранения Армении призывает жителей областей воспользоваться предоставленной возможностью и получить профессиональную консультацию.
В каждой области подразделения организации проведут предварительную регистрацию желающих пройти консультацию.