Տասը տարի է տեղակալ է և այստեղ տրամաբանություն կա. Մհեր Շահգելդյանը՝ Լևոն Յոլյանի մասին
Վերահսկիչ պալատի նախագահի թեկնածու Լևոն Յոլյանի հետ այսօր ունեցած հանդիպման ժամանակ ՕԵԿ խմբակցությունը ներկայացրել է Վերահսկիչ պալատի գործունեության մասին իրեն հուզող հարցերը։
Aysor.am–ի թղթակցի հետ զրույցում ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանն ասաց, որ հանդիպման ժամանակ Լ. Յոլյանը ներկայացրել է, թե ինչպիսի մոտեցումներ ունի Վերահսկիչ պալատի հետագա գործունեության հետ կապված.
«Մենք վերհանել ենք խնդիրներ՝ կապված Վերահսկիչ պալատի հետագա ճակատագրի հետ։ Մենք ներկայացրել ենք մեր մոտեցումները և ստացել պատասխաններ»։
Մհեր Շահգելդյանը նաև ընդգծեց, որ Լևոն Յոլյանին Վերահսկիչ պալատի նախագահի թեկնածուի պաշտոնում առաջադրելու մեջ տրամաբանություն կա։
«Պարոն Յոլյանը փորձ ունի։ Տասը տարի է տեղակալ է և այստեղ տրամաբանություն կա», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նա:
Վերահսկիչ պալատի նախագահի պաշտոնում Լևոն Յոլյանին նշանակելու մասին որոշում խորհրդարանը կկայացնի վաղը՝ փակ քվեարկությամբ։

Мгер Шахгельдян: В назначении Левона Йоляна есть логика, он десять лет работал заместителем
Члены парламентской фракции «Оринац еркир» сегодня в ходе встречи с кандидатом на должность председателя Контрольной палаты Армении Левоном Йоляном представили волнующие их вопросы относительно деятельности ведомства.
В беседе с корреспондентом Aysor.am секретарь фракции «Оринац еркир» Мгер Шахгельдян заявил, что во время встречи Л.Йолян представил свои подходы относительно дальнейшей деятельности Контрольной палаты.
«Мы озвучили вопросы, которые нас беспокоят в связи с дальнейшей деятельностью Контрольной палаты. Мы представили наши подходы и получили ответы», - сказал М.Шахгельдян.
Он также подчеркнул, что в выдвижении кандидатуры Левона Йоляна на должность председателя Контрольной палаты есть логика.
«У господина Йоляна есть опыт. Десять лет он работал заместителем председателя и в этом есть логика», - сказал в беседе с корреспондентом Aysor Шахгельдян.
Решение о назначении Левона Йоляна на должность председателя Контрольной палаты Армении будет принято завтра на заседании парламента путем закрытого голосования.