ԱՄՆ Կոնգրեսը ՀԴԲ-ից փաստաթղթեր է պահանջել Թուրքիայի հետ Ֆլինի շփումների մասին
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի վերահսկիչ կոմիտեն Սպիտակ տնից և ՀԴԲ-ից փաստաթղթեր է պահանջել ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության գծով նախկին խորհրդական Մայք Ֆլինի Թուրքիայի և ՌԴ հետ ունեցած շփումների մաիսն, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Նշվում է, որ կոմիտեն ցանկանում է իմանալ Ֆլինի շփումների մասին և թուրքական, ռուսական, ինչպես նաև այլ աղբյուրներից նրա ստացած հնարավոր վարձատրության մասին:
Ֆլինը հեռացավ պաշտոնից այն ժամանակ, երբ մամուլում ենթադրություններ հայտնվեցին, որ գեներալն ապատեղեկատվություն է տվել Փենսին ու վարչակազմի մյուս ներկայացուցիչներին ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կիսլյակի հետ շփման մասին:

Конгресс потребовал у ФБР документы о контактах Флинна с Россией и Турцией
Надзорный комитет палаты представителей конгресса США затребовал у Белого дома и ФБР документы о контактах экс-советника президента США по национальной безопасности Майкла Флинна с Россией и Турцией, передает РИА Новости.
Отмечается, что комитет желает узнать о контактах Флинна и возможных гонорарах из российских, турецких и других источников.
Флинн ушел в отставку после того, как в прессе появились предположения о том, что генерал дезинформировал вице-президента США Майка Пенса и других представителей администрации о своем общении с российским послом Сергеем Кисляком.