Մեքսիկայում ինքնաթիռի մոտ սելֆի անող աղջիկներն առանց գլուխ են մնացել
Մեքսիկական Չիուաուա նահանգի Չինիպաս քաղաքում երկու աղջիկ մահացել է վայրէջք կատարող ինքնաթիռի ֆոնին սելֆի անելու ժամանակ, հայտնում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով Proceso-ին:
Միջադեպը տեղի է ունեցել օդանավակայանի թռիչքուղու վրա. 17-ամյա և 18-ամյա աղջիկները քաղաք են ժամանել ձիարշավը դիտելու նպատակով, որն անցկացվել է քաղաքի օդանավակայանում: Մրցումների ավարտից հետո աղջիկները մոտեցել են այլ թռիչքուղու և սկսել սելֆիներ անել: Ենթադրաբար, նրանք չեն լսել մոտեցող փոքր ինքնաթիռի ձայնը՝ այնտեղ տիրող աղմուկի պատճառով:
Օդաչուն նկատել է աղջիկներին, սակայն չի կարողացել խուսափել բախումից. նա մտավախություն է ունեցել, որ ինքնաթիռը վթարի կենթարկվի:

Делавшие селфи у самолета мексиканки остались без голов
Две мексиканские девушки погибли, попытавшись сделать селфи на фоне приземляющегося самолета. Об этом сообщает Lenta.ru со ссылкой на издание Proceso.
Инцидент произошел на взлетно-посадочной полосе аэродрома города Чинипас: девушки приехали в город посмотреть скачки, которые проходили в воздушной гавани города. После окончания соревнований они пошли на соседнюю полосу и принялись делать селфи: приближающийся небольшой самолет они не услышали, вероятно, из-за царившего вокруг шума.
Пилот видел девушек, однако избежать столкновения не сумел: он опасался, что воздушное судно потерпит крушение.