Աֆղանստանի պաշտպանության նախարարը եւ գլխավոր շտաբի հրամանատարը հրաժարական են տվել
Աֆղանստանի պաշտպանության նախարար Աբդուլա Խան Հաբիբին և ցամաքային զորքերի շտաբի պետ Կադամ Շահ Շահիմը  հրաժարական են ներկայացրել՝ երկրի հյուսիսում տեղակայված ռազմաբազայի վրա «Թալիբան» շարժման գրոհայինների հարձակումից հետո, որի հետևանքով ավելի քան 150 զինվոր է սպանվել, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Պաշտպանության նախարարն ու ցամաքային զորքերի հրամանատարը հրաժարական են ներկայացրել, որոշումը ուժի մեջ է մտնում անհապաղ», - նշվում է նախագահի գրասենյակի Twitter-ում տեղադրված հաղորդագրության մեջ:
«Թալիբան» շարժման գրոհայինները ռազմաբազայի վրա հարձակվել էին անցած ուրբաթ: Wall Street Journal պարբերականը, հղում կատարելով իր աղբյուրներին, հայտնել է ավելի քան 170 զոհի մասին:

Министр обороны Афганистана и начальник генштаба ушли в отставку
Министр обороны Афганистана Абдулла Хан Хабиби и начальник штаба сухопутных войск Кадам Шах Шахим ушли в отставку после нападения боевиков радикального движения «Талибан» на военную базу на севере страны, в которой погибли более 150 человек, сообщает канцелярия президента, передает РИА Новости.
«Министр обороны Абдулла Хабиби и начальник штаба сухопутных войск Кадам Шах Шахим покинули свои посты, решение вступает в силу немедленно», — говорится в заявлении, размещенном на официальном аккаунте президентской канцелярии в Twitter.
Ранее агентство Пажвак сообщало, что в минувшую пятницу переодетые в форму афганской армии боевики ворвались на территорию военной базы в провинции Балх. Ответственность за нападение взяло на себя движение «Талибан». Газета Wall Street Journal со ссылкой на афганских чиновников сообщила, что жертвами нападения стали, по меньшей мере, 170 человек.