Արա Բաբլոյանը ցավակցել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի երկու պալատների նախագահներին
23/05/2017 16:00
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Համայնքների պալատի նախագահ Ջոն Բերքոուին և Լորդերի պալատի նախագահ լորդ Ֆոուլերին:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Մանչեսթեր քաղաքի մարզադաշտում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչության կապակցությամբ, որի հետեւանքով զոհվել և վիրավորվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ: Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ դաժան և անմարդկային արարքը:
Մեր զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ՝ կիսելով զոհերի հարազատների վիշտը, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում:
Ընդունեք, խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը», - ասված է ԱԺ նախագահի ուղերձում:

Ара Баблоян выразил соболезнования председателям палат парламента Великобритании и Северной Ирландии
23/05/2017 16:30
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян направил соболезнования председателю Палаты Общин парламента Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Джону Беркоу и председателю Палаты Лордов лорду Фоулеру.
«Ваше Превосходительство, от имени НС РА и лично себя выражаю глубокие соболезнования   Вам, дружественному народу Соединенного Королевства в связи с жестоким терактом на стадионе города Манчестера, повлекшим десятки невинных жертв и раненых. Мы решительно осуждаем это жестокое и бесчеловечное деяние.
Выражаем нашу солидарность с Вами, разделяя скорбь семей погибших и желаем скорейшего выздоровления раненым.
Примите, Ваше Превосходительство, заверения в моем самом высоком уважении», - говорится в послании председателя парламента Армении.